Harminckilenc érmet tartottak itthon az érdi szumósok

Egy arany-, két bronzérmet, egy negyedik- és egy ötödik helyet szereztek az Érdi Spartacus birkózói a felnőtt válogatóról és országos bajnokságokról.

November 29-én sumósok és az első Batthyány Amatőr Birkózó Olimpia részvevői töltötték meg a Batthyány Tornacsarnokot.

Dr. Ancsin László a Magyar Sumo Szakszövetség elnökének és a versenyek házigazdájának, Rozgonyi János igazgató nyitó szavai után kezdetét vette két dohyon a Sumo Utánpótlás Olimpia, az U-16 és U-18 Sumo Országos Bajnokság, valamint a felnőtt felkészülési verseny, egy szőnyegen az első Batthyány Amatőr Birkózó Olimpia küzdelmei.

Több mint kétszáz versenyző és számos kísérő szurkolótól volt hangos a tornacsarnok. A hangos bíztatásnak meg is volt az eredménye, az érdi szumósok az olimpiai korcsoportokban hat arany-, négy ezüst-, tíz bronzérmet, valamint hat ötödik helyet szereztek. Az Országos Bajnokság döntőin hét arany-, öt ezüst-, öt bronzérmet szereztek. A felnőtt felkészülési versenyen két aranyérem és egy V. hely született.
November 14-én Esztergomban megrendezett kadet női Országos Bajnokságon 78 kg-ban Száraz Nikoletta a negyedik helyen végzett.

November 21-én, két helyszínen, Csömörön és Dorogon is rajthoz álltak az érdi birkózók. Csömörön Krausz István a Diák II. Szabadfogású Országos Bajnokságon 54 kg-ban bronzérmet szerzett.

Varga Lilien Dorogon a felnőtt rangsorversenyen 53 kg-ban aranyérmes lett.

Püspökladányban a Serdülő Szabadfogású Országos Bajnokságon az igen erős mezőnyben, 85 kg-ban Varga Dániel bronzérmes lett, 58 kg-ban Berta Mike ötödik helyet szerezte meg.