Drámai végjátékkal negyedikek a női pólósok

Az Európa-bajnok magyar női vízilabda-válogatott ötméteres-párbajban kapott ki Oroszországtól a riói olimpia bronzmeccsén, a kalapácsvető, Pars Krisztián hetedik lett, míg a női kajak négyesünk és férfi kenu párosunk is döntőzik.

VÍZILABDA

A 2008-as pekingi, majd a 2012-es londoni olimpián is bronzéremért játszhatott a magyar női vízilabda-válogatott, amely a Rio De Janeiróban rendezett ötkarikás játékokon is a harmadik helyért harcolt, miután az elődöntőben az Egyesült Államok ellen szenvedett vereséget. Bíró Attila csapata a bronzmeccsen tartotta a lépést az olaszoktól kikapó oroszokkal, s az első nyolc perc 3–3-mal zárult, míg a nagyszünetre egygólos orosz vezetéssel vonultak a felek.

A harmadik negyed kiválóan alakult, hiszen a mieink az addigi egyenlítés, egygólos hátrány menetet megszakítva 9–8-ra fordítottak is, sőt, a mieink 11–9-re is meglógtak az utolsó etapban, de hiába, mert az oroszok az utolsó másodpercben ötméteresekre mentették a bronzmeccset.

A büntetőknél az első öt sorozatot mindkét fél értékesítette, majd ez után következett a „hirtelen halál”, aki ront, veszít. A hatodik sorozatban folytatódott a sorminta, ám a hetedik magyar lövő, Kisteleki Hanna rontott, így az oroszok nyakába került a bronzérem.

Női vízilabda, a 3. helyért:

Magyarország–Oroszország 12–12 (3–3, 3–4, 3–1, 3–4) – ötméteresekkel: 6–7

Gólszerzők: Bujka 3, Keszthelyi, Antal D., Illés 2-2, Kisteleki H., Czigány D., Szücs G. 1-1, ill. Glizina 5, Lisunova 2, Prokofjeva, Timofejeva, Grineva, Karimova, Simanovich 1-1.

A női vízilabda torna fináléját igencsak simán nyerte meg az Egyesült Államok csapata, miután az olaszoknál hét góllal bizonyultak jobbnak.

Döntő:

Egyesült Államok–Olaszország 12–5 (4–1, 1–2, 4–1, 3–1)

Az 5. helyért:

Ausztrália–Spanyolország 10–12 (5–4, 2–3, 1–3, 2–2)

A 7. helyért:

Brazília–Kína 5–10 (2–2, 0–2, 0–2, 3–4)

KAJAK-KENU

A címvédő, Londonban aranyérmet szerző magyar női kajak négyes 500 méteren sikerrel vette az előfutamot, s egyenes ágon jutott a döntőbe a Kozák Danuta, Szabó Gabriella, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina kvartett, amely a négy évvel ezelőtti játékokhoz képest csak egy helyen változott, az időközben visszavonuló háromszoros olimpiai bajnok, Kovács Katalin helyére Csipes Tamara került.

A Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor, Kugler Attila, Somorácz Tamás összetételű férfi négyesünk K-4 100 méteren az előfutamban ötödik lett, csakúgy az elődöntőben, így a férfi kvartett a B-döntőben folytatja.

A Vasbányai Henrik, Mike Róbert kettős C-2 1000 méteren harmadik helyen ért célba az előfutamban és az elődöntőben is, így az A-döntőben fognak versenyezni.

Molnár Péter K-1 200 méteren az előfutamban harmadik, az elődöntőben hatodik lett, így ő a B-döntőben lesz érdekelt.

ATLÉTIKA

2012-es londoni aranyérmesünk, Pars Krisztián az elmúlt időszakban sok sérüléssel bajlódott, amely miatt a júliusi, amszterdami Európa-bajnokságon is csak 11. helyen végzett, miután 71 méter alatt teljesített a kalapácsvetők között. Az olimpián a selejtező B-csoportjában 75.49 méteres teljesítménnyel negyedik legjobbként jutott a döntőbe, ahol aztán elmaradt selejtezős eredményétől és 75.28-cal a hetedik helyen végzett.

A számot a tádzsik Dilsod Nazarov nyerte a fehérorosz Ivan Tyihon és a lengyel Wojciech Nowicki előtt.

Férfi 50 kilométeres és női 20 kilométeres gyaloglásban is három-három magyarért szoríthattunk, a férfiaknál egyedül Vecsernyán Bence ért célba, aki 44. lett, míg Srp Miklóst 15 kilométer után szabálytalan gyaloglás miatt kizárták. Rácz Sándor 25 kilométer után feladni kényszerült a versenyt, miután a nagy hőségben eszméletét vesztette. A nyolcvan induló közül 31-en nem értek célba.

A végső győztes a szlovák Matej Tóth lett.

A női 20 kilométeres távon is három magyar indult, Madarász Viktória 25., Kovács Barbara 58., Récsei Rita 59. helyen zárt.

A férfi síkfutók 4×100 méteres döntőjét az Asafa Powell, Yohan Blake, Nickel Ashmeade, Usain Bolt jamaicai váltó nyerte, így utóbbinak összejött a tripla tripla, azaz a pekingi és londoni játékok után Rióban is megnyerte a 100 és 200 méteres síkfutás egyéni számát, valamint a váltóval is aranyérmes lett, így kilencedik olimpiai elsőségét szerezte.

A nőknél az Egyesült Államok négyese győzött Tianna Bartolettával, Allyson Felixszel, English Gardnerrel és Tori Bowieval.

5000 méteren a nőknél a kenyai Vivian Cheruiyot olimpiai csúccsal, 14:26.17 perces idővel lett aranyérmes.

Rúdugrásban a görög Ekaterini Sztefanidié lett az arany, miután 485 centiméteres teljesítménnyel zárt az élen.

ÖTTUSA

A világbajnoki címvédő öttusázó, Kovács Sarolta a rangsoroló selejtező vívás, az úszás, a vívás és a lovaglás után a löveszettel kombinált futást a 13., Földházi Zsófia pedig a 30. helyen kezdte meg. Kovács csupán 30 lövésből jutott el a 20 sikeres találatig, így az utolsó versenyszámban csak 24., összesítésben pedig a 17. helyen végzett. Földházi viszont javított, 22/20-as lőlappal tízedik helyen végzett a futók között, amivel csak három helyet sikerült javítania, így a 27. helyen végzett.

Az aranyérmet az ausztrál Chloe Esposito nyerte 1372 ponttal, az ezüstérmes a francia Élodie Clouvel lett (1356 pont), míg a dobogó legalsó fokára a lengyel Oktawia Nowacka állhatott (1349). Kovács 1287, Földházi 1228 ponttal zárt.

KOSÁRLABDA

A férfi kosárlabdázóknál az elődöntőben az Egyesült Államok megizzadt, ám így is döntőbe jutott, miután fordulatos meccsen hat ponttal legyőzte Spanyolországot. A másik ágon viszont Szerbia revánsot vett Ausztrálián, amely a csoportkörben tizenöt ponttal nyert, ám ezúttal déli szomszédaink 26 ponttal nyertek, így megismétlődik a 2014-es világbajnoki döntő. Akkor az észak-amerikaiak 129–92-re verték Szerbiát.

Férfi kosárlabda, elődöntő

Ausztrália–Szerbia 61–87 (5–16, 9–19, 24–31, 23–21)

Spanyolország–Egyesült Államok 76–82 (17–26, 22–19, 18–21, 19–16)

LABDARÚGÁS

Az olimpia női labdarúgó tornájának döntőjében Németország és Svédország csapott össze. A magyar származású, Budapesten született Marozsán Dzseniferrel kiálló német nemzeti csapat az ő kiváló teljesítményének köszönhetően verte 2–1-re a skandinávokat, miután Marozsán gólt szerzett, illetve a második német gól előtt is ő lőtt kapura, ebbe a próbálkozásba ért bele szerencsétlenül és hozott össze egy öngólt a svédek játékosa, Sembrandt.

A bronzmeccsen Brazília 2–1-re kapott ki Kanadától.

A magyar versenyzők augusztus 20-i programja:

Kajak-kenu

14.00: férfi K–1 200 m, B-döntő (Molnár Péter)

14.22: férfi C–2 1000 m, döntő (Vasbányai Henrik, Mike Róbert)

14.47: női K–4 500 m, döntő (Magyarország – Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina)

15.04: férfi K–4 1000 m, B-döntő (Magyarország – Hufnágel Tibor, Kugler Attila, Ceiner Benjámin, Somorácz Tamás)

Birkózás

15.16: férfi szabadfogás, 86 kg, nyolcaddöntő: Veréb István–Abdulrasid Szadulajev (Oroszország)

15.48: férfi szabadfogás, 125 kg, nyolcaddöntő: Ligeti Dániel–Florian Skilang Temengil (Palau)