SAKK: A Bolyai vitte a kupát

Rekord-részvétellel zajlott le az Érdi VSE Sakk Szakosztálya és az Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola közös szervezésében a IV. Érdi Általános Iskolások Sakkversenye. 3 éve azért indult a verseny, hogy népszerűbbé tegye a sakkozást az érdi kisdiákok körében. A sikerről a nagy érdeklődés tanúskodik.

9 iskola 62 diákja vett részt az őszi Érdi és Diósdi Általános Iskolások sakkversenyén a Batthyány Általános és Sportiskolában. Sokan első versenyükön próbáltak meg helyt állni és a sakkórával is most ismerkedtek meg.  A kisebbek nagyon lelkesek voltak, de a játszmáik néha elég furcsán alakultak. Előfordult, hogy mindkét király egyszerre volt sakkban, vagy egymás melletti mezőre kerültek.

Öröm volt látni a termekben a csillogó tekinteteket és a győzni akarást. Egy-egy vesztes játszma se vette el a kedvüket a további játéktól.

5 mérkőzést kellett minden versenyzőnek lejátszania meghatározott időn belül. Egymás után mattolták be a gyerekek az ellenfeleiket, de volt ahol csak az idő dönthette el, ki a jobb. A versenyen mindenki nagyon fegyelmezett volt és sportszerűen viselkedett. A szülők a folyosón izgulhatták végig a délutánt.

Az érmes helyezések a következőképpen alakultak:

Fiúk:

1. korcsoport:

1. Nagy Levente (Érdligeti Általános Iskola)
  2. Bajóti Andor Csoma (Érdi Bolyai János Általános Iskola)
  3. Jankó Erik Dominik (Gárdonyi Géza általános iskola)

2. korcsoport :

1. Havasi Benjámin (Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola)
  2. Lenkey Iván (Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola)
  3. Szentgyörgyi András (Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Iskola)

3. korcsoport:

1. Galgóczi Ágoston (Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium)
  2. Árvai Tamás (Érdi Bolyai János Általános Iskola)
  3. Pálinkás Lőrinc (Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium)

4. korcsoport:

1. Csorba Olivér (Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola)
  2. Mocsári Marcell (Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium)
  3. Micskó Máté (Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium)

Lányok:

1. Demeter Jázmin (Érdi Bolyai János Általános Iskola)
  2. Janurik Nagy Hanna (Diósdi Eötvös József Német Nemzetiségi Általános Iskola)
  3. Bajóti Lili Kökény (Érdi Bolyai János Általános Iskola)

1. Pup Lili (Marianum Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola)
  2. Balázs Fanni (Érdligeti Általános Iskola)

A 4-6. helyezettek oklevelet kaptak, a többiek pedig sakkos képeslapot vihettek haza.

Nagy harc folyt a kupáért, amit kiváló teljesítményükkel a Bolyai Általános Iskola diákjai vehettek át a tavaszi győztes diósdiaktól. Reméljük, 2017 tavaszán nagyobb létszámmal, a többi általános iskola is bekapcsolódik ebbe a nemes versenybe.