Látszik a fejlődés

A 2002-es vízilabda-bajnokságban szereplő Budapesti Honvéd SE-Érd könnyed győzelmet aratott a rájátszás negyedik fordulójában a 9-16. helyek megosztásáért, hiszen Fazekas Márton tanítványai 2002-es pólósok nélkül is simán, 17–6-ra verték az ESMTK-t.

Az érdiek ezen korosztálya második bajnoki szezonját kezdte meg idén, s ugyan tavaly szinte a semmiből nyertek két meccset, idénre megmutatkozik a fejlődésük, hiszen sokkal magabiztosabban játszanak, amit jelez, hogy az ESMTK elleni találkozó első negyedében 5–1-re elhúztak, és a jó kezdés megalapozta a folytatást. A záró játékrészben ugyan épp ugyanúgy három gólt kapott az érdi csapat, mint az előző háromban, de köszönhetően annak, hogy hatot lőttek, győzelmük nem forgott veszélyben.

Az érdiek meccse mellett az ÉRD Arénában a serdülők Budapest Bajnokságának rájátszásbeli fordulóját rendezték, ahol a Dunaújvárosi Főiskola 9–7-re verte a Cápa VK-t, az YPL Waterpolo Club könnyed, 13–4-es győzelmet aratott a JSMA együttese felett. A Dunakanyar és a Sportliget nem bírtak egymással (7–7), míg a Komplex Póló Suli 16–1-es félidei állás után 26–3-ra verte a Bókay-KSI-t.

A Százhalombatta 2004-es egysége a rájátszás harmadik fordulójában előbb 11–11-es döntetlent játszott a KSI második csapatával, majd gólzáporos csatában 25–13-ra alulmaradt a Kópé UVSE-vel szemben.

BVLSZ Diapolo Serdülő Bajnokság, rájátszás, 9-16. helyért, 4. forduló, ÉRD Aréna
Dunaújvárosi Főiskola–Cápa VK 9–7 (0–4, 2–1, 4–1, 3–1)
YBL WPC–JSMA 13–4 (3–1, 4–0, 3–0, 3–3)
Dunakanyar Waterpolo–Sportliget SE 7–7 (3–1, 0–2, 2–2, 2–2)
Bókay-KSI–Komplex Póló Suli SE 3–26 (0–6, 1–10, 2–3, 0–7)

Szívós István Gyermekbajnokság, 2002, rájátszás, 9-16. helyért, 4. forduló, Széchy Tamás uszoda
ESMTK–Budapesti Honvéd SE-Érd 6–17 (1–5, 1–2, 1–4, 3–6)

Markovits Kálmán Gyermekbajnokság, 2004, rájátszás, 9-16. helyért, 3. forduló, Nyéki Imre uszoda
Százhalombatta–KSI SE II 11–11 (4–4, 2–4, 5–2, 0–1)
Százhalombatta–Kópé UVSE 13–25 (4–7, 1–5, 5–7, 3–6)