Döntetlen az olaszok ellen

Az utolsó fordulóra maradt a csoportelsőség eldöntése. A házigazda magyar férfi vízilabda-válogatott a csoportkör második fordulójában 9-9-es döntetlent játszott az olimpiai bronzérmes olasz csapattal a budapesti vizes világbajnokságon.

Az olaszok kezdték jobban a mérkőzést, a házigazdának kellett futnia az eredmény után. A nagyszünetre átvette a vezetést a magyar csapat, ám a harmadik nyolc percben a magabiztos olaszok újra elléptek.

A záró negyedben mindkét együttesnek volt lehetősége a győzelem kiharcolására, ám egyiknek sem sikerült. A döntetlennel az utolsó fordulóra maradt a csoportelsőség eldöntése, amikor Märcz Tamás szövetségi kapitány csapata pénteken a pont nélküli franciákkal találkozik.

A CSOPORT MÁSIK SZERDAI MÉRKŐZÉSÉN

Ausztrália-Franciaország 11-10 (4-5, 2-1, 3-1, 2-3)

Az állás: 1. Magyarország 3 pont (22-12), 2. Olaszország 3 (27-18), 3. Ausztrália 2 pont, 4. Franciaország 0