Milák lesimázta!

Utolsó ifjúsági országos bajnokságán áll rajtkőre Milák Kristóf, az Érdi Úszó Sport Kft. tehetsége, aki a hódmezővásárhelyi viadal első napján mindhárom számot megnyerte, amelyben érdekelt volt. Barócsai Petra 50 gyorson és 200 pillangón is ötödikként zárt. A második napon Barócsai  400 méter gyorson, Milák pedig a 400 gyors mellett még 50 méter pillangón áll majd rajtkőre.

Barócsai Petra hat, Milák Kristóf tíz számba adta le nevezését a hódmezővásárhelyi országos bajnokságra, melynek első napján előbbi 50 méter gyorson és 200 méter pillangón, utóbbi ezek mellett még 100 méter háton volt érdekelt.

Milák az 50 gyors előfutamában „csak” második lett 0:23,69-es idővel, aztán a döntőben már javított, a 0:23,31-es idejével pedig aranyérmes lett. 100 méter háton az előfutamban épphogy felkerült a képzeletbeli dobogóra, de a fináléban majd’ három percet javított idején, így itt is aranyérmes lett. A harmadik számban – ahol a felnőtt világranglistát is vezeti –, 200 méter pillangón ugyan távol került a felnőtt ob-n úszott idejétől, hiszen az előfutamban „csak” 2:01,02-vel zárt, ám így is két másodperces előnnyel jutott elsőként döntőbe. Ott sem tudta beverekedni magát két perc alá, de fölényes győzelmével az első napon harmadik elsőségét jegyezte.

Barócsai Petra 50 gyorson nyolcadikként jutott döntőbe, ahol javított idején, s végül ötödikként zárt, míg 200 pillangón harmadik helyen jutott tovább, ám a fináléban nem maradt a dobogón, s itt is ötödikként zárt.

A Dunaharaszti MTK-KVSE érdije, Vigassy Bálint a 100 méter hát B-döntőjében a harmadik helyet szerezte meg 1.00,59-es idővel.

A korosztályos ob második napján Barócsai Petra 400 méter gyorson, Milák Kristóf pedig a 400 gyors mellett még 50 méter pillangón áll rajtkőre.