Zöldgeneráció
A környezetvédelemre fókuszáló tehetséggondozó program indul 14-16-éves középiskolásoknak. Az új, zöldebb generáció nemcsak környezettudatosabb lesz az egy éves mentorprogram alatt, hanem egyúttal fejlesztik a tanulók kreativitását, a csapatmunkát és segítik az innovatív megoldások születését.
A WWF Zöld Generáció Programja azokat a 14-16 éves, középiskolás tanulókat célozza, akik komolyan érdeklődnek a környezetvédelem, a fenntarthatóság és a természetvédelem egésze iránt, vagy esetleg már most elköteleződtek az innovatív problémamegoldások keresése mellett. A programban összesen 30 diák vehet részt egy éven keresztül, 2015 májusa és 2016 márciusa között. “A cél az, hogy megtaláljuk azokat a lelkes és elszánt fiatalokat, akik pontosan tudják, hogy a fenntartható jövő megteremtéséhez kreatív ötleteken keresztül vezet az út és szívesen fejlesztenék tudásukat ahhoz, hogy ötleteikből valódi megoldások szülessenek” – mondta Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója. “Szeretnénk, ha belőlük kerülnének ki a jövő generáció környezettudatos véleményvezérei, illetve a fenntartható fejlődés jövőbeni vezetői.”
A komplex, projekt alapú tervezést alkalmazó, szakértők bevonásával és intézménylátogatásokkal színesített program során a közösségformálás, az aktív állampolgárság és a csapatmunka is kiemelt szerepet kap. A foglalkozások fórummá fognak válni, ahol a diákok hasonló motiváltságú és érdeklődésű társaikkal találkoznak. A jelentkezési űrlap kitöltésével a pályázók bemutatják saját érdeklődési körüket, ami alapján két modulba osztva kezdhetik meg a munkát. A modulok az intelligens város és a biodiverzitás átfogó témacsoportjai köré rendeződnek.
A jelentkezési határidő: Május 4. Eddig várják a kitöltött jelentkezési lapokat a zoldgeneracio@wwf.hu e-mail címen. A beérkezett pályázatok elbírálása és a visszajelzések május 7-ig zajlanak majd, hogy május 11-én már elkezdődhessen az első közös workshop.
A program során lehetőséget nyújtanak arra, hogy a diákok elszámolhassák az iskolai közösségi szolgálat által meghatározott 50 óra kötelező önkéntes munkát, amennyiben az adott diák iskolája nyitott az együttműködésre.
(www.wwf.hu)
Hallgassa meg a Benkő Dániellel, a WWF Magyarország éghajlatváltozási és energetikai projektvezetőjével készített interjúnkat.