Körbeveréssel nyitottak

Az Érd Aréna ad otthont a magyar női röplabda válogatott Európa-bajnokságra, és Európa Ligára való felkészülésének.

A háromnapos torna első mérkőzésén a holland Jan De Brandt (a magyar női röplabda válogatott szövetségi kapitánya) csapat a spanyolokkal mérkőzött meg, ám itt még nem állt össze a csapat, és három szettben 25:18, 25:14, 25:19-es, 3:0-s vereséggel kezdtek a mieink.

Ezt követően pedig Spanyolország a torna harmadik résztvevőjével, Finnországgal csapott össze, ahol a skandinávok remekül kezdtek, és magabiztos 3:0-s győzelmet arattak (25:14, 25:21, 25:23).

A nyitónap záró találkozóján a finnek a spanyolokhoz hasonlóan egymás után két meccset játszottak, és most a mieinkkel kerültek szembe. A szövetségi kapitány az első meccshez képest négy helyen is változtatott a csapatban, és ennek is volt köszönhető, hogy az első játszmát 25:16-ra, a másodikat 25:9-re nyerték a mieink, míg a harmadik szettben 10:4-ről többször is fordítottak a magyarok, ám végül 25:17-re elvesztették ezt a játszmát.

Magyarország – Spanyolország 0:3 (–18, –14, –19)

Magyarország: Tálas 1, Horváth D. 5, Vacsi 6, Liliom 5, SÁNDOR 9, Széles 2.
Csere: Kötél D. (liberó), Miklai 1.
Szövetségi kapitány: Jan De Brandt

Spanyolország: RIVERO MARIN 14, Caro 4, Segura Palleres 8, GONZÁLEZ FERNÁNDEZ 18, Schlegel 4, Corral
Csere: Rodriguez Iglesias (liberó), Sanchez Garcia 2.
Szövetségi kapitány: Saurin Cutillas