Három kontinens gyerekei figyelik a madarak vonulását
Elindult a 2017. évi Tavaszi madárles.
Tovább...Geolokátorral figyelik a fecskéket
gy magyar-svájci kutatócsoport a világon elsőként szerzett pontosabb információkat két hazai fecskefaj vonulási viselkedéséről és telelőhelyeiről.
Tovább...Elkezdődött a tavaszi madárvonulás
A „Báró” nevű jeladós fehér gólyánk elindult Magyarországra Izraelből és ezekben a percekben már Törökországban repül. Ez a példány az egyik, ha nem a legkorábban haza érkező gólyánk évről évre
Tovább...Lehet madár- és denevérbarát módon szigetelni!
Rendelkezésünkre állnak azok az eszközök, melyek segítségével olcsón és egyszerűen pótolhatóak ezek a fészkelőhelyek és lakóüregek.
Tovább...Szibériai szürkebegy Magyarországon!
A Szentendrei-szigeten egy szibériai szürkebegyet sikerült megfigyelni. A dolog külön pikantériája, hogy a madárról készült fotók egy olyan közösségi oldalon bukkantak fel szerdán, mely a kezdő madarászok fajhatározását hivatott segíteni.
Tovább...A kemény fagyok ellenére miért kevesebb a madár az etetőkön?!
A beszámolók szerint azokon a helyeken is, ahol évek, évtizedek óta folyik téli etetés, gyakran a szokott madárlétszám töredékét tapasztalják a madárbarátok, az újonnan létesült etetők pedig sokszor konganak az ürességtől.
Tovább...Zebrák között és metsző fagyban
Zebrák között és metsző fagyban - fehér gólyáink mintegy 8.000 km-es vonalon szétszóródva, három kontinensen telelnek.
Tovább...2017 év kétéltűje – a mocsári béka
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya 2017-ben a mocsári békát választotta az év kétéltűjének.
Tovább...A várható kemény fagyokban itatással is segíthetjük a madarakat!
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára.
Tovább...2017 év madara – a tengelic
A tengelicet a lakosság választotta az idei év madarául az MME honlapján 2016. június 28-tól július 27-éig meghirdetett internetes szavazáson.
Tovább...