„Égetés helyett komposztálás és meglátjuk az eredményt a kiskertünkben”. Ezzel a címmel tartották meg a Környezetvédelmi Zöld Fórum legutóbbi rendezvényét a Városi Galériában. A rendezvényen két szakember előadását hallgathatták meg az érdeklődők a komposztálásról.

 

A komposztálás a legősibb hulladék-újrahasznosító eljárás. Hazánkban egy átlagos állampolgár évente körülbelül 300 kg hulladékot termel. Ennek a háztartási hulladéknak jelentős hányada, kb. 30%-a komposztálható szerves anyag. Ezzel nemcsak a környezetet kíméljük, hanem tápanyagot készíthetünk a növényeknek. Ez a gondolat adta az fórum témájának ötletét is.

A komposztálás elsődleges célja a tápanyagok talajba való visszajuttatása. A kiskerti komposztálásról Dr. Szabó Dezső mezőgazdasági mérnök – tanár tartott előadást a fórumon, aki kiemelte, hogy melyek a legfontosabb kellékek a komposztáláshoz.

Az kiskerti mellett az ipari komposztálás is egyre elterjedtebb Magyarországon. erről már Vasas Dávid, komposztálási szakértő beszélt előadásában.

Az előadásokból kiderült, hogy komposztálható hulladék a vágott fű, a lomb és gallyhulladék, az összes zöldséghulladék, sövények, bokrok nyírásából származó nyesedékek, gyomnövények, zöldségtisztítás hulladéka és az ételmaradékok is.

 

Would you like to replay the video?

 

 

Címkék