Az újonc továbbra is nyeretlen

A női kézilabda NB I kilencedik fordulójában az élvonalba frissen feljutó Budaörs elszenvedte nyolcadik vereségét, miután hazai pályán 34–26-ra kapott ki az MTK Budapesttől.

Pocsékul kezdett Mihály Attila csapata, hisz a fővárosiak négy perc alatt négy góllal elhúztak, és ugyan néhány perccel később egy gólra felkapaszkodott a Budaörs, a szünetig már nyolc volt közte (12–20).
A második félidőben volt olyan is, hogy tizenkét góllal vezetett az MTK, de a végjátékban megtartotta a félidei különbséget a Budaörs, ám így is nyolc góllal kikapott (26–34), s továbbra is a bajnokság utolsó helyén áll, egyelőre pont nélkül.

Kézilabda, NB I, Nők, 9. forduló:
BUDAÖRS – MTK BUDAPEST 26–34 (12–20)

BUDAÖRS: Andrási – Kiskartali, Ivanics 3, Zsigmond 2, Szabadfi 2, Szabó A., FÖLDES K. 6 (2).
Csere: Györkös (kapus), FÖLDES V. 4, Kamuti 2, Karalyos 2, VESZTERGOMBI 5, Bárdi, Hatala, Németh N.
Edző: Mihály Attila
MTK: IGNÁCZ-PETHŐ 1 – Tóth M. 1, Barna, VALOVICS 4, GORILSZKA 6, Kovács G. 3, FALUVÉGI 6 (1).
Csere: Putz (kapus), Baciková 2, BALOG 7 (3), Horváth D. 1, Dakos 3, Gera, Török, Blaubacher.
Edző: Golovin Vlagyimir
Budaörs, 500 néző. Vezette: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–4. 9. p.: 6–7. 16. p.: 8–12. 24. p.: 11–17. 34. p.: 12–23. 47. p.: 19–29. 54. p.: 24–31.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4

MESTERMÉRLEG
Mihály Attila: – Tudtuk, hogy több van a két csapat között, mint a tabellán szereplő három pont, és ez be is igazolódott. Annak örülök, hogy voltak részsikereink.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben nagyon szépen játszottunk, ennek köszönhető a győzelem.

fotó: budaorsikezilabda.hu