A Magyar Kupában is a nyolc között

Az ÉRD női kézilabda csapata a harmadosztályú (NB II délnyugati csoport) Csurgói NKC otthonában lépett pályára a Magyar Kupa negyedik fordulójában, melynek továbbjutója már a legjobb nyolc közé kerül.

Szabó Edina most sem bízta a véletlenre, s legjobbjaival indult útnak az NB II délnyugati csoportjának második helyén álló Csurgói NKC otthonába. Az ÉRD két perc alatt kétgólos hátrányba került, de nyolc perc alatt nem kapott, viszont öt gólt lőtt, így ellépett. A Somogy megyeiek Barta Cintia hétmétereseivel ugyan próbálták tartani a lépést, de kiütközött a két csapat közti osztálykülönbség. Az ÉRD több remek szériával a szünetre már hét góllal 15–8-ra vezetett, majd a második félidő derekán először lett tíz közte (12–22). Az utolsó tizenöt perc sem hozott meglepetést, az ÉRD 29–16-os győzelmével bejutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé, amelyben tavaly bronzérmet szerzett.

Would you like to replay the video?

Magyar Kupa, 4. forduló, A legjobb nyolc közé jutásért:
Csurgói NKC – ÉRD 16–29 (8–15)
Gólszerzők: Barta 7 (5), Hegedüs 4, Pavlovics 2, Majoros, Knapp, Fekete Á. 1–1, ill. Klivinyi 6, Krpezs-Slezák 5 (3), M. González, Barján 4–4, Havronyina, Kisfaludy 2–2, Szabó L. 2 (1), Vajda, Takács K., Gulyás, O. Vukcsevics 1–1
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4
Kiállítások: 6, ill. 8 perc