Kiküzdötték a négyes döntőt

Az ÉRD női kézilabda csapata a hétvégi NB I-es MTK elleni hazai, 37–30-as győzelem után ezúttal a Magyar Kupa negyeddöntőjében csapott össze a fővárosi kék-fehérekkel idegenben, ahol izgalmas meccsen 27–26-os sikerével az ÉRD bejutott a négyes döntőbe.

Sokat elmond az Elektromos csarnok hangulatáról, hogy amíg az érdi szurkolók többségének nem jutott hely az erre a célra kijelölt vendég szektorban, addig a hazai részeken elvétve jelent meg egy-egy néző, ezért a rendezők a vendégek részlegét kibővítették. A hangulatra nem lehetett panasz, a narancs sárkányok életet leheltek a csarnokba.

Az ÉRD kezdte jobban a meccset, pontosabban Fekete Bozsana, aki tavaly még az MTK-ban játszott átlövőként, Szabó Edina pedig idén már a szélen kamatoztatja a remek strandkézis tehetségét. Fekete lerohanásaival az ÉRD 4–2-re meglépett, ám a kis előny tudatában talán a kelleténél jobban megnyugodott. Az MTK nemcsak átvette a vezetést, a 22. percre hét (!) góllal lépett meg.

Ahogy a szombati érdi bajnokin, úgy a mostani Magyar Kupa meccsen is a 23. perc hozta meg a fordulópontot, Szabó Edina időkérését követően gyorsan zárkózott az ÉRD, a szünetre pedig kettőre olvadt a hazaiak előnye (17–15) köszönhetően Klivinyi Kinga és Fekete Bozsana négy-négy góljának.

A fordulás után a sok ütést álló Klivinyi Kinga hátára vette a csapatot és a 41. percben egyenlítettek az érdiek, sőt, a hatodik perc után először voltak előnyben (20–21). A második játékrész derekára elkészülni látszott az erejével az MTK, legalábbis a háromgólos érdi előny ezt sugallta, de Szabó Edina a szoros eredmény tudatában ezúttal nem kockáztatott, s most a fiatalok nem kaptak lehetőséget, így pedig Klivinyi Kinga, Mariama Signaté, Kisfaludy Anett, Mireya González, Fekete Bozsana és Katarina Krpezs-Slezák is ötven percnyi játékidőt kapott, míg Janurik Kinga a hétmétereseket és az emberhátrányos szituációkat tudta pihenni.

A háromgólos lemaradást az MTK hol szerencsés gólokkal, hol betörésekkel próbálta csökkenteni, de amikor legnagyobb szükség volt Janurik Kinga védéseire, akkor jöttek is a bravúrok. A meccs utolsó momentumaként egy rossz MTK-s passzból rohant a labdáért Klivinyi Kinga, akit a lefújás után is ápolni kellett.

Az ÉRD 27–26-os győzelmet aratott az MTK otthonában, így bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Would you like to replay the video?

Kézilabda, Magyar Kupa, 5. forduló, negyeddöntők

MTK Budapest – ÉRD 26–27 (17–15)

MTK: IGNÁCZ-PETHŐ – HOSSZU 4, Valovics 3, Kovács G. 2, DAKOS 4, Barna 3, Szádvári 1. Csere: Putz (kapus), Balog B. 1, Gorilszka 3 (1), Baciková 1, Termány 2, Horváth D. 1, Gera, Faluvégi. Edző: Golovin Vlagyimir

ÉRD: JANURIK – Krpezs-Slezák 5 (2), M. González 4, KLIVINYI 9, Kisfaludy, Signaté 3, FEKETE B. 6. Csere: Gridnyeva (kapus), Havronyina, Gulyás, O. Vukcsevics, Barján. Edző: Szabó Edina

Elektromos Csarnok, 300 néző V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–4, 6. p.: 4–4, 13. p.: 8–6, 17. p.: 11–6, 22. p.: 15–8, 28. p.: 16–15, 37. p.: 20–17. 41. p.: 20–20. 51. p.: 22–25.

Gól / betörésből: 4/6, ill. 6/7

Kiállítások: Valovics, Barna, Dakos, ill. O. Vukcsevics, Gulyás, Signaté, Kisfauldy

Technikai hiba: 8, ill. 7

Eladott labda: 6, ill. 7

Rontott lövés: 8, ill. 5

Blokkolt lövés: 2, ill. 6

Védés: 10, ill. 16

A játéknap további eredményei:

Győri Audi ETO KC – Ipress Center Vác 29–21 (13–9)

Legjobb dobók: Groot, Alstad 7–7, Sulland, Broch 3–3, ill. Tóth E. 5, Jovetics 4

Siófok KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 22–26 (12–13)

Ld.: El-Gaui 7, Such, Petersen 4–4, ill. Kovacsicz, Szekerczés, Szucsánszki 6–6, Zácsik 3.

Pénteken játsszák: EUbility Group Békéscsabai ENKSE – Fehérvár KC

A Magyar Kupa négyes döntőjével a Győri Audi ETO KC, az FTC-Rail Cargo Hungaria és az ÉRD jutott be.

Fotó: handballerd.hu