A Magyar Földrajzi Múzeum idén is csatlakozott a Múzeumok Éjszakájához, ahol 400 intézmény 2200 programjából válogathatnak az érdeklődők országszerte június 25-én. A tavalyihoz hasonlóan az idén is lesz kiemelt tematika: Hősök, újítók, felfedezők címmel.
Immár 13 esztendeje, hogy elindult ez az országos múzeumi program, melynek célja a tanítva szórakozás és a szórakozva tanítás. Vannak, akik azt hiszik, aki a múzeumokat bújja, a múltban él. Pedig épp ellenkezőleg! Inkább megnyílunk a jelenre és a jövőre.
Balog Zoltán az emberi erőforrások minisztere, a Múzeumok Éjszakája fővédnöke
Az EMMI tizenötödik alkalommal szervezi meg a rendezvényt, melynek részletes országos programja weboldalunkon és mobil alkalmazáson érhető el, míg a fővárosi programokról idén is a Fidelio magazin ingyenesen hozzáférhető Múzeumok Éjszakája különszámából tájékozódhatnak az érdeklődők.
A kiemelt tematikához ebben az évben Budapesten 60, Kecskeméten 11, más vidéki településeken 129 kiállítással vagy színes programmal csatlakoztak az intézmények. Üzemel majd Hősképző, lesz nyomozós játék, de számtalan egyéb kaland és kihívás is várja a múzeumlátogatókat ezen az éjszakán. A debreceni Déri Múzeumban a hétköznapok hőseivel találkozhatnak majd, míg Kecskeméten Katona Józsefre emlékezve Bánk bán és Melinda alakja bukkan fel a város több pontján is.
A Magyar Földrajzi Múzeum programja:
17:00
Dr. Tóth Csaba professor emeritus /Debreceni Egyetem/ Holló László-díjas fotóművész fotókiállítása: Hortobágytól a Hargitáig
Köszöntőt mond: T. Mészáros András Érd Megyei Jogú Város Polgármestere
Megnyitó: Dr. Szabó József professor emeritus /Debreceni Egyetem/
18:00
Előadást tart: Dr. Kubassek János, múzeumigazgató: A Kárpát-medence természeti és kulturális értékei című előadása
19:00 Rosenbrücke Énekkar koncertje
Karnagy: Vékey Marianna
Harmonikán kísér: Dósa Attila
Szólisták: Fedinecz Pál, Király Zsigmond, Nágelné Zombori Anita, Szabó Lászlóné, Tót Katalin
19:45 Kocsiszín
Előadások:
1./ Dr. Kubassek János múzeumigazgató: Magyar emlékek a sokarcú Brazíliában
2./ Herpai Imre földrajz tanár – Lakó Judit főiskolai adjunktus /Eger, Esterházy Károly Főiskola/: Barangolások Ománban
3./ Lendvai Timár Edit az ELTE doktorandusza, a Magyar Földrajzi Múzeum munkatársa: Svédországi életképek Uppsalától Kebnekaiseig
4./ Herpai Imre földrajz tanár: Az én természetem
22:00 Filmbemutató:
Adatvadászok
A film a Földgömb Atacama Klímamonitoring Expedíciójáról szóló három részes sorozat első része
Rendező, operatőr: Kálló Péter
Filmet bemutatja: Heiling Zsolt
Tárlatvezetések
20.00-tól folyamatosan csillagászati távcsöves megfigyelés Bartha Lajos és Mádai Attila segítségével. A Mars, a Jupiter és a Szaturnusz bemutatása.
muzej.hu