Idegenben lett meg az első pont

Felemás félidőket produkáltak a csapatok az MTK Budapest–Budaörs női kézilabda mérkőzésen. Mihály Attiláék a szünetben hatgólos, 20–14-es hátrányban voltak, ám a második játékrészt hattal nyerték, s megszerezték első pontjukat az NB I 2016/2017-es kiírásában.

Nem indult jól a mérkőzés Pálos-Bognár Barbaráéknak, hiszen már tizenkét perc után négygólos hátrányban voltak, sőt, a szünet előtt 17–10-re is ment az MTK, ám a második játékrész derekán az irányító és Hornyák Ágnes remeklésének köszönhetően fordítottak, sőt, az utolsó percben még meccslabdájuk is volt, de nem tudták kihasználni, végül 30–30-as döntetlennek zártak a felek.

Mihály Attila csapata első pontjának megszerzése után hétvégén első győzelmét is begyűjtheti, miután október 2-án, vasárnap a Békéscsabai ENKSE-t látja vendégül a Budaörsi Városi Sportcsarnokban 18 órától.

Női kézilabda, NB I, 3. forduló:
MTK BUDAPEST–BUDAÖRS 30–30 (20–14)
Elektromos Sportcsarnok, 300
 néző. V: Nagy F., Túróczy József
MTK: Víg – Slakta 2, Nikolajenko 8 (5), Gorilszka 5, Kovács G. 5, Frankovic 6, Szádvári 2. Csere: Putz (kapus), Tóth E. 1, Háfra 1, Dakos, Strannigg. Edző: Golovin Vlagyimir
BUDAÖRS: Györkös – Juhos 3, Pálos-Bognár 6, Horváth B. 2, Hornyák Á. 7, Mézes 3, Ivanics 2. Csere: Schneck (kapus), Zsigmond 2, Ertl 4 (1), Kovács A., Szabadfi 1. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 12. p.: 9–5. 26. p.: 17–10. 46. p.: 25–26. 52. p.: 28–26
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/1