Kiütéssel lett meg az első siker

Megszerezte első győzelmét második bajnoki évadában a Budapesti Honvéd-Érd vízilabda csapata a Szívós István 2002-es gyermekbajnokságban.

A 2002-es gyermekbajnokság harmadik fordulójában, a Tüzér utcai uszodában szállt vízbe a Budapesti Honvéd-Érd korosztályos gárdája, amely ugyan egygólos hátrányba került az első negyed elején, de Fazekas Márton tanítványai az első játékrészben fordítottak és 5–1-re hozták ezt a negyedet az ESMTK fiataljai ellen. Aztán a második felvonás elején újabb három gólt szereztek, így már 8–1 is állt az eredményjelzőn, de a pesterzsébetiek próbáltak faragni hátrányukból. Ezt viszont az érdiek nem hagyták és egyoldalú mérkőzésen 20–5-re nyertek. Ebben a korosztályban a fiúk még lányokkal együtt mérkőznek meg, az érdiek legeredményesebb játékosa az öt gólig jutó Rózsa Csanád lett, de Varga Zoé is betalált.

A Budapesti Honvéd-Érd két mérkőzésen van túl a bajnokságban, és a hatodik helyen áll a tabellán, igaz az előtte és mögötte álló két-két gárda már eggyel több meccset vívott meg.

A 2005-ös korosztályban a Kőnigh György Bajnokság negyedik fordulójának mérkőzéseit Érden rendezik október 29-én, ahol a Budapesti Honvéd-Érd csapata is vízbe száll. A szombati forduló mérkőzései 11 órakor kezdődnek az Oázis SC–Kópé UVSE mérkőzéssel, majd a Budapesti Honvéd-Érd játszik 12.30-tól az AVUS együttesével, végül 13.30-tól a Hírös Sport néz farkasszemet az UVSE-vel.

A 2002-es korosztály legközelebb legközelebb november 5-én száll vízbe, amikor a negyedik fordulót az ESMTK otthonában tartják a Pesterzsébeti uszodában.

Szívós István Gyermekbajnokság 2002, B-csoport, 3. forduló
ESMTK–Budapesti Honvéd-Érd 5–20 (1–5, 2–6, 1–3, 1–6)
Gólszerzők: Gergő Á. 3, Gergely Z., Zöldi 1-1, ill. Rózsa 5, Horváth Gergely 4, Páka, Greksa 3-3, Hegedős, Varga Zoé, Magyar K., Hajósi, Szövő 1-1.