Vereség a csehektől

Elkezdte szereplését a svédországi Európa-bajnokságon a magyar női kézilabda-válogatott. Kim Rasmussen együttese a C-csoport első fordulójában ötgólos, 27–22-es vereséget szenvedett a csehektől.

A malmői csoportmérkőzésen Kisfaludy Anett és Klivinyi Kinga is kezdőként lépett pályára a csehek ellen. Jan Basny csapata némi meglepetésre a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést, s ugyan többször is feljöttek a magyarok egy-egy gólra, de a félidő előtt volt négy is közte (8–12). Az első harminc percben a mieink két legeredményesebb játékosa a három gólt jegyző Klivinyi Kinga és a két találatig jutó Kisfaludy Anett voltak.

A fordulás után Kovács Anna hátára vette a csapatot, s a 10–13-as félidei állás után egymaga fordította meg a meccset. Majd többször is támadhattunk a kétgólos előnyért, de a csehek egyenlíteni tudtak. Sőt, a hajrát is jobban bírták, s a két csapat tizenötödik találkozójából – először – a csehek jöttek ki győztesen.

Janurik Kinga a 49. és az 53. perc között állt a magyar kapuban. Klivinyi négy, Kisfaludy három góllal zárt.

A svédországi Eb december 6-i játéknapján Mireya Gonzálezék a spanyol válogatottak a Katarina Krpezs-Slezák vezette szerb nemzeti csapattal mérkőznek meg.

Női kézilabda Európa-bajnokság, Svédország, C-csoport, 1. forduló
Magyarország–Csehország 22–27 (10–13)
Legjobb dobók: Kovács Anna 7, Klivinyi 4, Kisfaludy 3, ill. Hrbková, Malá 5–5, Adámková, Knedliková 4–4, Jerabková, Kordovská 3–3.

A csoport másik meccsén
Montenegró–Dánia 21–22 (11–14)
Ld.: Rajcsevics 8, Mehmedovics 5, Lazovics, Malovics 3–3, ill. S. Jörgensen 9, Hansen 4, Nielsen 3