Krpezsék a középdöntőben

Elsőként jutott tovább csoportjából a Katarina Krpezs-Slezák vezette szerb válogatott a svédországi női kézilabda Európa-bajnokságon. A magyar válogatott december 7-én Dánia ellen lép pályára a C csoportban, Malmőben 20.45-től.

A szerb csapat a második fordulóban Spanyolországgal találkozott, melynek soraiban ott volt egy másik érdi, Mireya González. A stockholmi négyesben a második fordulóban sokat tisztult a kép, hiszen a szerb–spanyol mérkőzésen a hat gólig jutó Katarina Krpezs-Slezák vezette déli szomszédaink már a szünetben három góllal vezettek (11–8). A második játékrészben csak egy gólt tudott faragni hátrányából Jorge Duenas csapata, amely 25–23-ra kikapott, így a szlovénok elleni, harmadik fordulóbeli meccset legalább négy góllal kellene megnyerniük a továbbjutáshoz Mireya Gonzálezéknek, akik második vereségüket szenvedték, míg Krpezsék két győzelmükkel biztosan továbbjutottak a középdöntőbe.

A szerbek csapatkapitánya hat góllal zárt, míg Mireya González egy kétperces kiállítással került be a jegyzőkönyvbe.

Katarina Krpezs-Slezák a nyolcadik percben, 3–3-nál rendkívül okos gólt szerzett, miután a kapus, Silvia Navarro passzát halászta le Alexandrina Cabral Barbosa elől és lőtt az üres kapuba.

A gól megtekinthető ide kattintva!

Női kézilabda Európa-bajnokság, Svédország, A csoport, 2. forduló
Spanyolország–Szerbia 23–25 (8–11)
Legjobb dobók: Martín 6, Aguilar, Cabral Barbosa, Egozkue 3–3, ill. Krpezs-Slezák 6, Sztoiljkovics 5, Radoszavljevics 4

A csoport másik meccsén a szlovénok bombameglepetésre 25–23-ra verték a házigazda svédeket.

Szlovénia–Svédország 25–23 (13–13)
Ld.: Mavsar 6, Gros 5, Irman 4, ill. Gulldén 10, Sand 4, Roberts 3

A csoport állása: 1. Szerbia 4 pont, 2. Svédország 2 p (48–44), 3. Szlovénia 2 p (59–59), 4. Spanyolország 0 p

A B csoportból is van egy biztos továbbjutó, a franciák a lengyelek után a németeket is legyőzték, így biztosan az első háromban végeznek, míg a lengyelek még a németek ellen javíthatnak.

B csoport, 2. forduló
Lengyelország–Hollandia 21–30 (11–14)
Ld.: Wojtas 5, Grzyb 4, Andzrejewska 3, ill. Abbingh, Goos 5–5, Bont 4, Broch, Groot, Polman 3–3

Németország–Franciaország 20–22 (11–11)
Ld.: Huber 6, Lang, Naidzinavicius 4–4, Behnke 2, ill. Nze’Minko 5, Flippes 4, Houette, Lacrabere 3–3

A csoport állása: 1. Franciaország 4 pont, 2. Hollandia 2 p (57–51), 2. Németország 2 p (50–49), 4. Lengyelország 0 p