Magyar–cseh döntő lesz!

A magyar férfi kézilabda-válogatott 35–26-ra győzte le Szlovákia legjobbjait, míg a csehek 28–23-ra verték a magyarokhoz hasonlóan világbajnoki résztvevő Bahreint az ÉRD Arénában zajló Provident Karácsony Kupa felkészülési tornán, így a bronzéremért a szlovákok Bahreinnel (14 óra), a tornagyőzelemért a mieink a csehekkel játszanak december 30-án (16 óra).

A magyar férfi kézilabda-válogatott hamar négygólos előnyt szerzett a szlovákok elleni találkozón, s Xavi Sabaté együttese ezzel megalapozta a mérkőzés folytatását. Az első magyar gólokat Császár Gábor és Bánhidi Bence felváltva lőtték, majd Ancsin Gábor is csatlakozott a góllövők közé. Ugyan az első félidőben a mieink Fazekas Nándor védéseinek köszönhetően többször is ellépett öt­-hat góllal, de a szünet előtt északi szomszédaink négyre zárkóztak. A fordulás után úgy tűnt, a négy-ötgólos különbség megmarad, de a hajrában a vendégek „elfogytak”, s a mieink végül végig vezetve, könnyed, 35–26-os győzelmet arattak.

A találkozón Balogh Zsolt sérülés miatt nem lépett pályára, míg a szövetségi kapitány Nagy Lászlót pihentette.

Provident Karácsony Kupa, elődöntők
MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA 35–26 (17–13)
Érd, 1400 néző. Vezette: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
MAGYARORSZÁG: FAZEKAS – Harsányi, Ancsin 3, BÁNHIDI 5, Ligetvári, Zubai 1, Iváncsik G. 3.
Csere: MIKLER (kapus), CSÁSZÁR 6 (3), BODÓ 4, Jamali 2, Juhász Á. 3, LÉKAI 5, Szöllősi Sz. 2, Schuch, Gulyás 1.
Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté
SZLOVÁKIA: Paul – VOLENTICS 6 (4), Holdos 1, DURIS 3, Dudas 2, Mikita 1, Antl 2.
Csere: Hanták, Petro 2, CIGÁN 3, Urban 3 (1), Briatka 3, Mazák.
Szövetségi kapitány: Martin Lipták
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 12. p.: 7–4. 17. p.: 12–6. 21. p.: 13–8. 28. p.: 17–11. 33. p.: 19–15. 40. p.: 22–18. 50. p.: 28–21. 55. p.: 33–23.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5

A torna másik mérkőzésén Csehország legjobbjai a magyarokhoz hasonlóan világbajnoki résztvevő Bahreinnel csaptak össze. A felek nehezen akartak elszakadni egymástól. Az ázsiai csapat került először kétgólos előnybe, ám a csehek fordítani tudtak és a szünetre négygólos előnyt harcoltak ki (16–12).

A második játékrészben sem tudott faragni hátrányából a bahreini csapat, sőt, volt hét is közte, ám végül a csehek 28–23-as győzelmet arattak.

CSEHORSZÁG–BAHREIN 28–23 (16–12)
ÉRD Aréna, 600 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Gólszerzők: Sobol, Linhart 5-5, Vanco, Skvaril 4-4, Petrovsky, Kyvala 3-3, Bencar 2, Tonar, Slachta 1-1, ill. Abdulqader, Habib 4-4, Abbas, Merza, K. Ali 3-3, H. Mohamed, M. Abdulla 2-2, Shebab, A. Husain 1-1
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/1

A Provident Karácsony Kupa december 30-i játéknapján a bronzmérkőzés 14, a döntő 16 órakor kezdődik az ÉRD Arénában.