Így juthat tovább az ÉRD!

Nincs más választás! Február 12-én, vasárnap 15 órától Ludwigsburgban, a német SG BBM Bietigheim vendégeként lép pályára az ÉRD női kézilabdacsapata az EHF-kupa csoportkörének utolsó, hatodik fordulójában.

Mint ismert, az EHF-kupa csoportköréből az első két-két helyezett jut a legjobb nyolc közé. A C-csoportból az orosz Rosztov-Don az érdi 30–19-es győzelmével biztosította továbbjutását, de Janurik Kingáék is folytathatják a negyeddöntőben.

Fontos, hogy az utolsó körben már szombaton lejátsszák a Rosztov-Don–Byasen Trondheim mérkőzést, így némileg tisztább képet kaphatunk a négyes másik párharcáig. Amennyiben a Rosztov-Don nyer vagy döntetlent játszik a Byasennel, akkor az ÉRD nem kaphat ki (azaz döntetlen vagy győzelem) a Bietigheimtől. Amennyiben viszont a Byasen nyer, akkor Szabó Edina együttesének is mindenképpen győznie kell a továbbjutáshoz – a döntetlen ebben az esetben már nem elég.

Az ÉRD a héten „pihenhetett”, illetve gőzerővel készülhetett a Bietigheim elleni rangadóra, ellenben a németekre ez már kevésbé igaz, hiszen ők a bajnokságban szerdán a Bajnokok Ligájában szereplő Thüringer HC-t hazai pályán tíz góllal, 30–20-ra győzték le.

A lehetséges kilenc opció közül öt az ÉRD-nek, három a Bietigheimnek és egy a Byasennek kedvez (hiszen a Rosztov-Don már biztosan csoportelső), de hangsúlyozzuk, hogy nem ezek az esélyek fognak dönteni, hanem a pályán mutatott teljesítmény.

Az EHF-kupa versenykiírása szerint a csoportkör ideje alatt a csapatok között – a megszerzett pontszám után – a gólkülönbség, majd a több lőtt gól dönt.

Azonban a csoportkör végeztével két, azonos pontszámmal végző csapat esetén előbb az egymás ellen elért eredmény, majd az egymás elleni gólkülönbség, az idegenben lőtt több gól, a csoport összes meccsén elért gólkülönbség, valamint a több lőtt gól rangsorol.

Van viszont olyan verzió is, amikor hármas holtverseny van, ez a hatodik fordulóban akkor valósulhat meg, ha mindkét mérkőzés döntetlenre végződik. Ebben az esetben elsősorban az egymás ellen elért eredmények döntenek (tehát a Rosztov-Don elleni eredményt levonják; ezzel a Byasen járna rosszul, hiszen hazai pályán legyőzte az orosz együttest). Másodsorban az egymás elleni mérkőzéseken elért gólkülönbség, harmadsorban az egymás ellen lőtt több gól, negyedikként a csoporton belüli gólkülönbség, ötödikként pedig a csoporton belül lőtt több gól.

Lehetséges opciók és a csoport állása, ha (félkövérrel jelölve azon esetek, amikor az ÉRD továbbjut):
Rosztov-Don–Byasen Trondheim – hazai; SG BBM Bietigheim–ÉRD – hazai
1. Rosztov-Don (10 pont), 2. SG BBM Bietigheim (6), 3. ÉRD (4), 4. Byasen Trondheim (4)

Rosztov-Don–Byasen Trondheim – hazai; SG BBM Bietigheim–ÉRD – döntetlen
1. Rosztov-Don (10), 2. ÉRD (5), 3. SG BBM Bietigheim (5), 4. Byasen Trondheim (4)

Rosztov-Don–Byasen Trondheim – hazai; SG BBM Bietigheim–ÉRD – vendég

Rosztov-Don–Byasen Trondheim – döntetlen; SG BBM Bietigheim–ÉRD – hazai
1. Rosztov-Don (9), 2. SG BBM Bietigheim (6), 3. Byasen Trondheim (5), 4. ÉRD (4)

Rosztov-Don–Byasen Trondheim – döntetlen; SG BBM Bietigheim–ÉRD – döntetlen
1. Rosztov-Don (9), 2. ÉRD (5), 3. Byasen Trondheim (5), 4. Byasen Trondheim (5)

Rosztov-Don–Byasen Trondheim – döntetlen; SG BBM Bietigheim–ÉRD – vendég
1. Rosztov-Don (9), 2. ÉRD (6), 3. Byasen Trondheim (5), 4. SG BBM Bietigheim (4)

Rosztov-Don–Byasen Trondheim – vendég; SG BBM Bietigheim–ÉRD – hazai

Rosztov-Don–Byasen Trondheim – vendég; SG BBM Bietigheim–ÉRD – döntetlen
1. Rosztov-Don (8), 2. Byasen Trondheim (6), 3. ÉRD (5), 4. SG BBM Bietigheim (5)

Rosztov-Don–Byasen Trondheim – vendég; SG BBM Bietigheim–ÉRD – vendég

Az EHF-Kupa csoportkörének menetrendje
1. forduló: Rosztov-Don–ÉRD HC 27–24 (16–11); SG BBM Bietigheim–Byasen Trondheim 39–33 (19–18)

2. forduló: ÉRD HC–SG BBM Bietigheim 35–27 (17–16); Byasen Trondheim–Rosztov-Don 29–24 (18–13)

3. forduló: Byasen Trondheim–ÉRD HC 35–28 (15–17); SG BBM Bietigheim–Rosztov-Don 20–23 (11–13)

4. forduló: ÉRD HC–Byasen Trondheim 34–22 (15–12) ; Rosztov-Don–SG BBM Bietigheim 34–24 (19–11)

5. forduló:
ÉRD HC–Rosztov-Don 19–30 (10–13) ; Byasen Trondheim–SG BBM Bietigheim 23–28 (12–16)

6. forduló:
február 12., 15.00: SG BBM Bietigheim–ÉRD HC
február 11., 17.00: Rosztov-Don–Byasen Trondheim

A csoportkörből a négy csoport első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe (március 4-5. és 11-12.), majd az elődöntőbe (április 8-9. és 15-16.). A döntőt is oda-visszavágós párharcban játsszák le a május 6-7-i és 13-14-i hétvégéjén.