Nincs tovább. Kiesett az EHF-kupából az ÉRD…

A női kézilabda EHF-Kupa csoportkörének utolsó, hatodik körében egyszerű volt a képlet a továbbjutáshoz az ÉRD-nek, hiszen nem kaphatott ki Németországban, miután az orosz Rosztov-Don megtette azt a szívességet, hogy biztos csoportelsőként simán legyőzte a Byasent, így Szabó Edináéknak pontot kellett volna szerezniük, de 28–25-re kikaptak, így nem jutottak nyolc közé.

Ígéretesen indult a meccs, hiszen az ÉRD a nyolcadik percre már kétgólos (5–3) előnybe került, de a következő öt percben nyolc technikai hibát vétett, s csak Kisfaludy Anett volt eredményes, mialatt Susann Müller és Angela Malestein szórták a gólokat, amellyel a Bietigheim 9–6-ra lépett meg. Ez az időszak a mérkőzés további részére is rányomta bélyegét, s a szünetre már öt volt közte (16–11).

A fordulás után még Klivinyi Kinga gólja megcsillantotta a fordítás reményét, ám a németek három gyors góllal rögtön el is tüntették ezt. A második félidő közepére pedig állandósult a hat-hétgólos különbség, ám Szabó Edina is összekapta lányait, akik a 47. és 52. perc között egy 4–0-s szériával zárkóztak.

„A remény hal meg utoljára!” – tartja a mondás, ám hiába jött fel végül két gólra az ÉRD, az utolsó öt percből négyet emberhátrányban játszott, s végül háromgólos, 28–25-ös vereséget szenvedett, így nem jutott tovább az EHF-kupa csoportköréből.

EHF-kupa, nők, csoportkör, 6. (utolsó) forduló
SG BBM BIETIGHEIM–ÉRD 28–25 (16–11)
Ludwigsburg. Vezette:
Argyridis, Mouttas (ciprusiak)

BIETIGHEIM: WESTER – Woller 3, VISSER 5, Naidziniavicius 3, Lauenroth 1, MÜLLER 9, MALESTEIN 6. Csere: Wörz 1, Biltoft. Edző: Martin Albertsen

ÉRD: Janurik – Krpezs 1, M. González 4, A. Bulatovics 1, KISFALUDY 5, Klivinyi 4, Fekete B. 2. Csere: SIGNATÉ 3, Kiss N., Araújo 3, Gulyás, Szabó L. 1, Barján 1. Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása: 8. perc: 3–5. 13. p.: 9–6. 23. p.: 14–9. 36. p.: 19–12. 40. p.: 21–14. 49. p.: 24–21. 56. p.: 26–24.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: –, ill. 1/0.