Mire jó az EU-kártya?

Utazás előtt egy dologról talán hajlamosak vagyunk megfeledkezni: mi lesz, ha baleset vagy betegség miatt orvosi ellátásra szorulunk egy idegen országban?

Hasonló tartalmaink:

Az EU-kártya a hazai TB kártya európai megfelelője: átmeneti külföldi (EGT-tagállambeli) tartózkodás idején minden orvosilag szükséges ellátás a magyar egészségbiztosítás terhére vehető igénybe vele az adott tagallámban biztosított feltételek mellett. Ez azt jelenti, hogy ami az ott élőknek ingyenes, az nekünk is az, ellenben hiába végeznek valamilyen beavatkozást Magyarországon térítésmentesen, ha az adott országban fizetni kell érte, akkor azért nekünk is fizetnünk kell.

Tudni kell, hogy az EU-kártya terhére nem látnak el magánorvosok, a hazaszállítás költségeit nem téríti, vagyis az utasbiztosítást nem helyettesíti, továbbá egyes országokban nem kapunk ingyenes szolgáltatást, hanem meg kell előlegeznünk az ellátás költségeit, amit utólag térítenek majd meg.

Az Európai Egészségbiztosítási Kártya kiállítását minden Magyarországon egészségügyi ellátásra jogosult személy kérheti. A kártya bármely kormányablak ügyfélszolgálatán igényelhető személyesen vagy írásban (levélben), kiadása térítésmentes, kivéve azon eseteket, ha megsemmisül, megrongálódik, elvész, vagy ellopják. Az EU-kártya kiállítását az ügyfél, kiskorú esetén a törvényes képviselő, vagy érvényes meghatalmazással az ügyfél által meghatalmazott személy kezdeményezheti. A kiállítástól számítva legfeljebb 36 hónapig érvényes. (Forrás: oep.hu)

Címkék