Nem bírt a Váccal a Budaörs

Könnyed, hatgólos győzelmet aratott a Budaörs vendégeként a Vác a női kézilabda NB I 18. fordulójában.

Az eltiltását töltő Szilágyi Zoltán helyett ezúttal a szakmai igazgató, Németh András vezényelte a GVM Europe-Vác együttesét a Budaörs ellen. A favorit vendégek nem kegyelmeztek a két legjobbját, Szöllősi-Zácsik Szandrát és Pálos-Bognár Barbarát is nélkülöző hazaiaknak, hiszen már a 24. percben tíz góllal, 17–7-re vezettek, a szünetre pedig 22–11-es előnnyel vonultak.

A fordulás után magára talált a házigazda, a lendületéből visszavevő Váccal szemben ugyan faragott a hátrányából, de a vendégek így is sima, 34–28-as győzelmet arattak.

NŐI KÉZILABDA NB I, 18. FORDULÓ
BUDAÖRS–GVM EUROPE-VÁC 28–34
(11–22)
Budaörs, 875
néző. V: Nagy F., Túróczy

BUDAÖRS: Sipeki – JUHOS 5, Hornyák Á. 4, Zsigmond, Szabadfi 1, Gerháth 2, Farkas E. Csere: Wéninger (kapus), Brettner 1, Berta 2, ERTL 7 (2), PÁSZTOR 5, Kemény, Rácz R. 1. Edző: Mihály Attila

VÁC: Arenhart – JOVETICS 7, Hámori 1, Lakatos R. 3, Helembai 2, KÁCSOR 4, RADOSZAVLJEVICS 5. Csere: Suba (kapus), DE SOUZA 5 (4), Szamoránsky P. 2, Barján 3, Kovács P. 1, Szondi 1, Sziráki, Hornyák B., Bagi. Szakmai igazgató: Németh András

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 13. p.: 3–9. 18. p.: 5–12. 24. p.: 7–17. 27. p.: 10–19. 34. p.: 14–23. 38. p.: 16–26. 46. p.: 20–26. 53. p.: 23–30.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4

MESTERMÉRLEG
Mihály Attila:
Teljesen megérdemelten nyert a vendég csapat! A hatgólos különbség tükrözi a realitást, csak az eloszlással nem voltam elégedett. A komoly kritikát szeretném bent tartani az öltözőben. Tudat alatt az az érzésem, hogy Kecskeméten véget ért számunkra a bajnokság, nagyon nehezen tudunk felpörögni a mérkőzésekre. Ezen mindenképpen változtatnunk kell! A második játékrész extra küzdőjellege nem feledteti el az első félidő teljesen kiszámíthatatlan játékát. Mind támadásban, mind védekezésben alulmúltuk önmagunkat. Ha pozitívumot kell keresnünk, az a második félidő. Azt gondolom, hogy nem is az eredmény miatt, hanem a saját presztízsünk miatt lenne fontos, hogy visszataláljunk arra az útra, amin korábban elindultunk.

Németh András: Az első félidőben nagyon határozottak voltunk és biztosak, ez kifejezetten tetszett. Talán korán váltottam, így a második játékrészben már nem volt olyan feszes a csapat. Tanulnia kell ebből azoknak, akik bejöttek, hogy így nem lehet. Az első félidő annyira meghatározó volt, hogy ezt is el tudtuk viselni.