Balul sikerült hétvége

Az érdi vízilabdázók négy mérkőzést vívtak a hétvégén a különböző bajnokságokban. A serdülő és a gyermek korosztály Érden vívott meg a nyíregyházi Aqua SE ellen az országos bajnokságban.

Az országos serdülő bajnokság B-csoportjában szereplő, érdiekből álló Honvéd Utánpótlás Vízilabda Klub második csapata az ÉRD Arénában játszotta le a tizennyolcadik fordulós mérkőzését az Aqua SE ellen. Fazekas Márton tanítványai a találkozó elején ötgólos hátrányba kerültek, amely után még az első negyedben Reményi Tamás szépített, majd a második játékrész elején ugyanő volt eredményes, Páka Richárd révén pedig két gólra zárkóztak a hazaiak, ezt követően egy újabb Páka-gól mellett az Aqua SE hétszer volt eredményes, az utolsó negyedben pedig Labossa Barnabás és Horváth Gergely is betalált, de így is 15–6-os vereséget szenvedtek az érdiek.

A gyermek korosztályban szereplő HUVK SE a nyíregyházi Aqua SE ellen a harmadik negyed végére már tízgólos, 12–2-es hátrányban volt, az utolsó negyedben viszont kozmetikázott az eredményen, de így is 12–7-es vereséget szenvedett.

A budapesti serdülő bajnokság rájátszásában a BHSE-Érd-nek nem termett babér a 10-15. helyek elosztásáért rendezett hatodik fordulóban, ugyanis az érdiek 13–0-ra kaptak ki a Vasas SC-től.

A 2006-os korosztály a Kőnigh György Gyermekbajnokság rájátszásának kilencedik fordulójában, a 13-24. helyért rendezett küzdelemben szoros csatát vívott az ASI-MSA együttesével, amely ugyan a második negyedben 7–2-re is meglépett, de Vargáné Gazdag Erika tanítványai ezt követően zárkóztak, s 12–9-re kaptak ki.

BENU Fiú Serdülő Országos Bajnokság, B-csoport, 18. forduló, ÉRD Aréna
HUVK SE II–Aqua SE 6–15 (1–5, 3–2, 0–5, 2–3)
HUVK SE II gólszerzők: Reményi Tamás, Páka Richárd 2-2, Labossa Barnabás, Horváth Gergely 1-1

BENU Fiú Gyermek Országos Bajnokság, B-csoport, 18. forduló, ÉRD Aréna
HUVK SE II–Aqua SE 7–12 (1–3, 0–3, 1–6, 5–0)
HUVK SE II gólszerzők: Burcsa Bence, Hegedős Péter, Molnár Merse Boldizsár 2-3, Mátyás Bence 1

BVLSZ Diapolo Serdülő Bajnokság, rájátszás, 10-15. helyért, 6. forduló, Széchy Tamás uszoda
Budapesti Honvéd SE-Érd–Vasas SC 0–13 (01–1, 0–3, 0–7, 0–2)

Kőnigh György Gyermekbajnokság, 2006, rájátszás, 13-24. helyért, 9. forduló, Hajós uszoda
Budapesti Honvéd SE-Érd–ASI-MSA 9–12 (1–3, 4–4, 2–3, 2–2)
BHSE-Érd gólszerzők: Nagy Gréta Szabina 4, Bereczki Erik, Gáspár Bence, Szakács Péter, Bánhidi Bíborka 1-1 (+félidei félpályás, üreskapus dobások)