Huszonhárom ob-érem!

Tizenegy arany-, öt ezüst- és öt bronzérmet szereztek az érdi Ördöglovas SE lovasai a balatonvilágosi Póni Klub Országos Bajnokságon. Emellett a díjlovagló csapatversenyen és a díjugrató bajnokságon is összesítésben ezüstérmes lett az érdi csapat.

Az Ördöglovas SE öt lovast nevezett a futószáras számokba a balatonvilágosi országos bajnokságra, ahol három korosztályban mérették meg magukat. A 13 évesek között Besnyi Éva Anna Neapolitano XXV-24-gyel egészen az ezüstéremig menetelt.

Mellette az érdiek hét versenyzője lett nevezve a díjlovagló és díjugrató versenyekre. A legtöbb érmet, szám szerint hatot Király Alíz szerezte, aki négyszer a dobogó legfelső, kétszer a legalsó fokára állhatott. A haladó díjlovas számokban Aurisszal két első, egy harmadik, míg Neapolitano XXV-24-gyel, egy első és egy harmadik helyet ért el a gyerek korosztályban, továbbá díjlovaglásban is aranyérmes lett!

Frank Dániel háromszor végzett első helyen egy bronzérem mellett, hiszen díjugratásban Daisy nyergében mindkét versenynapon első lett a póni 1-es kategóriában, így összesítésben is győzött, de még a stílusbajnokságon – ugyancsak Daisyvel – még egy bronzérmet is begyűjtött.

Nagy Olívia is remeket Balatonvilágoson, hiszen a kezdő díjlovasok között a második és a harmadik feladatban sem tudott senki jobb gyakorlatot bemutatni az érdi sportolónál, aki még a kötelező feladatok mellett még egy ezüstérmet is szerzett.

Verő Bettina sem panaszkodhatott a viadal után, mivel az előkezdő díjlovasoknál két kategóriában zárt aranyérmesként Neapolitano XXV-24-gyel, míg Kállai Luca és Simon Zsófia Zoé egy-egy második és egy-egy harmadik helyet szerzett. Borbély Orsolya pedig Szellővel a dobogó középső fokára állhatott a haladó díjugratóknál póni 2-es kategóriában.

Az Ördöglovas Póni Klub a remek egyéni eredményeknek köszönhetően a díjugrató bajnokság összesített versenyében az Eperke Póni Klub Szentendre LSE mögött második lett, ahogy a díjlovaglóknál is csak egy csapat, a Szent László Király Lovas Egyesület tudta megelőzni az érdieket.

Eredmények, Póni Klub Országos Bajnokság, Balatonvilágos:

Futószáras számok
7-9 évesek:
Kónya Júlia, Daisy – 5. hely (83 pont összpontszám); Nagy Johanna Kála, Dante – 6. hely (56); Frank Ádám, Daisy – 7. hely (82,5)
10-12 évesek: Cherestes Alexandra, Dante – 5. hely (58,5)
13 évesek: Besnyi Éva Anna, Neapolitano XXV-24 – 2. hely (60,5)

Előkezdő díjlovas számok
Verő Bettina, Neapolitano XXV-24 – 1. hely (127); Kónya Júlia, Daisy – 11. hely (107,5)

Kezdő ifi díjlovas számok
1. feladat
Nagy Olívia, Neapolitano XXV-24 – 4. hely (143); Halom Júlia, Gucci – 8. hely (139)
2. feladat
Nagy Olívia, Neapolitano XXV-24 – 1. hely (173)
3. feladat
Nagy Olívia, Neapolitano XXV-24 – 1. hely (185)

Haladó díjlovas számok
Haladó 1. eredmény, gyerek
Király Alíz, Auris – 1. hely (171,75); Király Alíz, Neapolitano XXV-24 – 3. hely (158,75)
Haladó 1. eredmény, ifi
Borbély Orsolya, Szellő – 11. hely (161,75)
Haladó 2. eredmény, gyerek
Király Alíz, Neapolitano XXV-24 – 1. hely (145,75); Király Alíz, Auris – 3. hely (137,25)
Haladó 2. eredmény, ifi
Borbély Orsolya, Szellő – 9. hely (136,25)
Haladó 3. eredmény, gyerek
Király Alíz, Auris – 1. hely (171,5)
Haladó 3. eredmény, ifi
Borbély Orsolya, Szellő – 16. hely (156,75)

Előkezdő díjlovaglás
gyerek
Verő Bettina, Neapolitano XXV-24 – 1. hely (74,71); 13. Kónya Júlia, Daisy – 13. hely (63,24)

Kezdő díjlovaglás
ifi
Nagy Olívia, Neapolitano XXV-24 – 2. hely (69,48); Halom Júlia, Gucci – 29. hely (22,06)

Haladó díjlovaglás
gyerek
Király Alíz, Auris – 1. hely (67,55)
ifi
Borbély Orsolya, Szellő – 12. hely (64,09)

Díjlovagló csapatverseny
Ördöglovas Póni Klub – 1. hely (65,82)

Stílusbajnokság
Kezdő, nagyló
Kállai Luca, Kopja – 5. hely (51,92); Polgár Alexa, Gucci – 14. hely (51,90)
Haladó, póni 1
Frank Dániel, Daisy – 3. hely (51,38)
Haladó, póni 2
Király Alíz, Auris – 4. hely (56,70); Borbély Orsolya, Szellő – 6. hely (54,70)
Haladó, nagyló
Simon Zsófia Zoé, Kármen B – 12. hely (53,48); Frank Dániel, Franky – 14. hely (47,47); Frank Dániel, Aramisz-B – 20. hely (44,76)

Díjugratás, 09.15.
Kállai Luca, Kopja – 3. hely, (1:01.63 perc)
Frank Dániel, Daisy – 1. hely (0:52.81)
Borbély Orsolya, Szellő – 2. hely (0:59.04); Király Alíz, Auris – 10. hely (0:58.16)
Simon Zsófia Zoé, Kármen B – 2. hely (1:01.40); Frank Dániel, Franky – 4. hely (0:59.9, 4 hibapont); Frank Dániel, Aramisz B – 10. hely (1:02.09, 4 hibapont)

Díjugratás, 09.16.
Kállai Luca, Kopja – 7. hely, (0:57.24, 4 hibapont)
Frank Dániel, Daisy – 1. hely (0:56.02)
Király Alíz, Auris – 5. hely (1:02.38); Borbély Orsolya, Szellő – 11. hely (1:17.52, 4 hibapont)
Simon Zsófia Zoé, Kármen B – 3. hely (0:56.75); Frank Dániel, Aramisz B – 7. hely (0:57.06, 4 hibapont)

Díjugrató bajnokság
Kezdő ugró, nagyló
Kállai Luca, Kopja – 2. hely (20 pont)
Haladó ugró, póni 1
Frank Dániel, Daisy – 1. hely (29)
Haladó ugró, póni 2
Király Alíz, Auris – 5. hely (18); Borbély Orsolya, Szellő – 6. hely (17)
Haladó ugró, nagyló
Simon Zsófia Zoé, Kármen B – 4. hely (15); Frank Dániel, Aramisz-B – 15. hely (4)