Ajánló az Érdi Újság 2015. február 26-án megjelent számából

Hogyan alakul át a helyi szociális támogatások rendszere, mire jut több, és mire kevesebb; mit nyújthat a város az ide települő cégeknek, és milyen fejlesztési forrásai lehetnek Érdnek; milyen módszerekkel hozza közelebb a városi könyvtár gyermekkönyvtára a gyerekekhez  az aktuális ünnepeket, népszokásokat, vagy éppen a kínai, a japán, az indián és a görög kultúrát; miért kezdődtek idegen nyelvű bűnmegelőző órák a Gárdonyi iskola gimnáziumi tagozatán; milyen kampányt indított az Érdi Rendőrkapitányság a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a különböző helyi szervezetek közreműködésével az állampolgárok értékeinek fokozott védelme érdekében, az állampolgárok bevonásával – egyéb olvasnivalók mellett ezek a témák szerepelnek az Érdi Újság legfrissebb, február 26-én megjelenő, idei 7. számában.

Hasonló tartalmaink:

 

 

Változik a szociális támogatások rendszere – Bővülhet a gyógyszer- és tüzelőtámogatásra, szűkülhet az ápolási díjra jogosultak köre

 Átalakul a helyi szociális támogatási rendszer: az önkormányzathoz kerülnek a kiadásokat csökkentő támogatások. Az április elsejétől hatályba lépő rendelet legfontosabb pontjait T. Mészáros András ismertette múlt szerdai sajtótájékoztatóján, hangsúlyozva: a helyi támogatások nem alanyi jogon járnak, hanem kérelmezni kell azokat. Szó esett még arról is, hogy az önkormányzat mire költötte a 2014-ben befolyt helyi adókat.

2. oldal

 

Szimulált élmények, valós helyzetértékelés – Középpontban a vállalkozások

 Üzleti szimulációs előadást tartott érdi vállalkozóknak az Iparkamara, egy coaching cég közreműködésével. A rendezvényen felszólalt Simó Károly alpolgármester is, aki egyebek közt arról beszélt, hogy mit nyújthat a város az ide települő cégeknek, és milyen fejlesztési forrásai lehetnek Érdnek. Hangsúlyozta: uniós támogatásra nemigen számíthat a régió, de miniszteri ígéretet kaptak arra, hogy a várost kompenzálják majd ezért.

3. oldal

 

Drogokról, agresszióról, egyéb veszélyekről – Rendhagyó órák szakemberektől gimnazistáknak, három nyelven

 Idegen nyelvű bűnmegelőző órák kezdődtek a Gárdonyi iskola gimnáziumi tagozatán. A gyerekek olasz, angol és spanyol nyelven hallgathatják meg a rendőrség előadóját, és természetesen ők maguk is így szólalhatnak meg a foglalkozásokon. Pintérné Bernyó Piroska igazgatónő az Érdi Újság munkatársának elmondta: nagyon fontosnak tartja, hogy a bűnmegelőzéssel az iskolában is foglalkozzanak; rendszeresen tartanak rendhagyó órákat, szakemberek bevonásával.

9. oldal

 

Ha február, akkor Mackó-napok! – Ismerkedés népi hagyományokkal más népek kultúrájával

 Játékos, egyben kreatív programsorozattal kívánja közelebb hozni a kultúrát a Csuka Zoltán Városi Könyvtár Gyermekkönyvtára óvodásokhoz, kisiskolásokhoz – januártól egészen májusig. A változatos programok között minden korcsoport megtalálhatja a számára megfelelőt, hiszen a különféle foglalkozások alkalmával megismerkedhetnek az aktuális ünnepekkel vagy éppen a kínai, a japán, az indián és a görög kultúrával.

9. oldal

 

Bűnmegelőzés, összefogással – Az óvatosság nem szégyen!

 Az Érdi Rendőrkapitányság a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság és helyi szervezetek közreműködésével összehangolt, célzott kampányt indít, amelynek célja értékeink fokozott védelme, az állampolgárok bevonásával. Figyelemkeltő felhívások megjelentetésével, a helyi polgárőrséggel tartott összehangolt akciókkal igyekeznek a rend őrei eredményes bűnmegelőzési és vagyonvédelmi tanácsokkal ellátni a lakosságot. A kampányról, annak részleteiről, egyes elemeiről az Érdi Újság ezt követő lapszámaiban folyamatosan beszámol.

12. oldal

 

Címkék