Utazás Tasmániába
Dr. Gercsák Gábor egy tájromlással foglalkozó nemzetközi bizottság tagjaként éves terepgyakorlaton vett részt az Ausztráliához tartozó Tasmániában.
Dr. Gercsák Gábor, az ELTE Térképtudományi Tanszékének docense elmondta, hogy a világ egyik legtávolabb részén található kis sziget 16000 kilométerre van Magyarországtól. Az előadó elsőként az időjárási és a csillagászati érdekességekről beszélt. Majd rátért a földrajzára és az ott élő emberekre. Tasmánia őslakossága évezredeken keresztül elszigetelten élt, egészen az európaiak megjelenéséig, de mára már az őslakók teljesen eltűntek a szigetről – hangsúlyozta dr. Gercsák Gábor.
Az állatvilág érdekességeiről is beszélt az előadó, aki elmondta, hogy Ausztráliához viszonyítva több különlegességet is felfedhető: többek között kevesebb kenguru él a szigeten, viszont többféle erszényes állat is megtalálható. Lenyűgöző a növényvilága is a szigetnek, a különlegességek között a hatalmasra növő eukaliptuszfákról beszélt dr. Gercsák Gábor.
A Világjáró esték előadássorozat soron következő programján Péczely Lajos mérnök a sivatagokról és a pusztaságokról tart előadást december 8-án 17 órakor a múzeum emeleti előadótermében.