A második kalapban

Mint beszámoltunk róla az Érd női kézilabda csapata a hétvégén a Kupagyőztesek Európa Kupájában (KEK) 67–42-es összesítéssel ejtette ki a horvát ZRK Umag gárdáját (bővebben itt és itt ), s a nyolcaddöntők sorsolását holnap, 14 órától tartják az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) bécsi központjában.

Hasonló tartalmaink:

A KEK-ben az előzetes kiírás szerint a nyocaddöntők első mérkőzéseit január 9-én vagy 10-én tartják, a visszavágókat pedig egy héttel később (amennyiben az ellenfél nem adja fel pályaválasztói jogát). A Kupagyőztesek Európa Kupájának legjobb tizenhat csapata közé csatlakozik a Bajnokok Ligája négy csoportjának utolsó helyezettje, noha még a párizsi merényletek miatt az FTC-Rail Cargo Hungaria csoportjában nem értek véget a küzdelmek. A párizsi merényletek miatt a francia Fleury-Loiret és a Thüringer HC mérkőzését január 6-ra halasztották, ám ez nem befolyásolja a csoportnegyedik helyezését, így az itteni utolsó, a horvát Podravka Koprivnica (Kapronca) a másik három csoportnegyedikkel (HYPO Niederösterreich – osztrák, MKS Lublin – lengyel, Krim Ljubljana – szlovén) automatikusan az első kalapba került.
Mellettük az első kalapban kapott helyet a holland SERCODAK Dalfsen, amely csak idegenben lőtt góllal jutott túl lengyel ellenfelén, a norvég Glassverken, és két török gárda: a BSK Ankara és az Ardesen GSK.
Az Érd a második kalapba került, így nem kaphatja a két dánt, a Team Tvis Holstebrot és a Viborg HK-t sem (utóbbiban játszik a korábbi érdi, Pálos-Bognár Barbara), valamint a francia Issy Parist, a norvég Vipers Kristiansandot, a román SC Municipal Craiovat, a két oroszt, a Lada Togliattit és a Zvezda Zvenyigorodot sem.

Ennek kapcsán, s ismerve az erőviszonyokat némileg érdekes a kalapok besorolása, hisz papíron az elsőben szereplő gárdák számítanak az erősebbeknek, ám a négy BL-ből leeső csapat összesen egyetlen pontot szerzett a huszonnégy lejátszott meccsén. Ez a Podravka nevéhez fűződik, amely hazai pályán játszott 20–20-as döntetlent a Fleuryvel. Továbbá a Dalfsen és a Glassverket, amelynek van nemzetközi múltja, de ők sem tartoznak a kézilabda elitjébe, míg a második kalapban több kiváló kézilabdásokból álló, nemzetközi tapasztalattal rendelkező csapat szerepel. Abban biztosak vagyunk, hogy egy-egy második kalapossal jobban megküzdenének Szabó Edináék, mint az első kalaposokkal, de már biztos, hogy egyelőre elkerülik egymást ezek a csapatok.

November 24-én a magyar női kézilabda válogatott megkezdi felkészülését a december 5–20. között Dániában rendezett világbajnokságra. Németh András, a válogatott szövetségi kapitánya 19 fősre szűkítette keretét, ám a tornára utazók névsora a Magyar Kézilabda-szövetség elnökségének november 26-i ülése után válik véglegessé. A szűkített keretben helyet kapott az érdiek csapatkapitánya, kapusa Janurik Kinga is, ám a legutóbbi felkészülés során nem kapott játéklehetőséget Németh Andrástól.
A tizenegy bajnokin 59-szer eredményes Klivinyi Kinga, vagy éppen a védekezésben és támadásban is nagyot harcoló Kisfaludy Anett sem kapta meg az esélyt a kapitánytól.
A válogatott a világbajnokság előtt november 27-én a Népligetben Ukrajna ellen lép pályára felkészülési mérkőzésen. A korábbi érdiek közül csak a ferencvárosi Szekeres Klárára számít a kapitány, de a Dunaújvárosban remeklő Kovács Anna, vagy a Fradi szélsője, Schatzl Nadine sem tagja a keretnek.

A MAGYAR NŐI VÁLOGATOTT 19 FŐS KERETE
Kapusok: BÍRÓ Blanka (Ipress Center Vác), JANURIK Kinga (Érd), KISS Éva (Győri Audi ETO)
Mezőnyjátékosok: BÓDI Bernadett (Győri Audi ETO), BULATH Anita (Dunaújvárosi KKA), ERDŐSI Ildikó (Siófok KC), GÖRBICZ Anita (Győri Audi ETO), HORNYÁK Dóra (FTC-Rail Cargo Hungaria), KORSÓS Dorina (Győri Audi ETO), KOVACSICZ Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), KOVACSICS Anikó (Győri Audi ETO), MAYER Szabina (Fehérvár KC), PLANÉTA Szimonetta (Győri Audi ETO), SZAMORÁNSKY Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZEKERES Klára (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZUCSÁNSZKI Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria), TOMORI Zsuzsanna (Győri Audi ETO), TRISCSUK Krisztina (Dunaújvárosi KKA)

Szövetségi kapitány: NÉMETH András
Edző: KÖSTNER Vilmos
Csapatmenedzser: PÁLINGER Katalin

Világbajnokság, Dánia, 2015. december 5–20.
Csoportbeosztás:
A-csoport (Herning): Dánia, Montenegró, Magyarország, Japán, Tunézia, Szerbia
B-csoport (Naestved): Kuba, Svédország, Hollandia, Lengyelország, Kína, Angola
C-csoport (Kolding): Brazília, Franciaország, Argentína, Dél-Korea, Kongói DK, Németország
D-csoport (Frederikshavn): Norvégia, Spanyolország, Románia, Oroszország, Puerto Rico, Kazahsztán

A magyar válogatott várható menetrendje az A-csoportban (Herning)
December 5., 18.00: Magyarország–Tunézia
December 6., 18.30: Szerbia–Magyarország
December 8., 18.30: Montenegró–Magyarország
December 9., 20.45: Magyarország–Dánia
December 11., 16.15: Magyarország–Japán
A csoport első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, amelyben a B-csoport (Kuba, Svédország, Hollandia, Lengyelország, Kína, Angola) egyik továbbjutójával találkozik a nyolc közé jutásért. A világbajnok közvetlenül kijut a riói olimpiára, a 2–7. helyezettek részt vehetnek a 2016 márciusában sorra kerülő olimpiai selejtezőkön.

Mérkőzésnapok:
A- és B-csoport: december 5., 6., 8., 9., 11.
C- és D-csoport: december 5., 7., 8., 10., 11.
Nyolcaddöntők: december 13., 14.
Negyeddöntők: december 16.
Elődöntők, az 5–8. helyért: december 18.
Döntő, a 3. helyért, az 5. helyért, a 7. helyért: december 20.

Fotó: handballerd.hu

Címkék