Sűrű programjuk volt a deltásoknak

U18-as regionális bajnokságon vett részt a Delta pénteken, mely során két mérkőzést játszott. Összesen négy korosztályban volt érdekelt az érdi klub a hétvégén.

Az U18-as bajnokságban, az első mérkőzését az Emericus ellen 3:0-ra (10, 14, 18) megnyerte Dömötör-Mátrai Beáta együttese. A második találkozó a székesfehérvári Felsővárosi ellen volt, 3:1-re (14, -24, 30, 15)  ezt is sikerrel vették a deltás lányok, de ez már jóval izgalmasabb csatának bizonyult. “Centerben nagyon szépen támadtunk, jó volt a center-feladó kapcsolat, s ez döntőnek bizonyult a fehérváriak ellen. Eddig hat meccset játszottunk ebben a sorozatban, amiből ötöt győzelemmel zártunk. Ez felkészülés volt számunkra a most szombati OIK-fordulóra, amely Budaörsön lesz, illetve a jövő heti kecskeméti OSB-fordulóra.” – értékelt Dömötör-Mátrai Beáta.

12304357_1041959559169432_3723195284941632566_o

Szombaton, Érden volt minitorna a Budapesti Röplabda Szövetség szervezésében. Délelőtt nyolc, délután hat csapat versengett a helyezésekért. Az “A” jelzésű érdi team harmadik lett délelőtt, (Göd ellen 2:1, Gödöllő “A” ellen, 0:2, az UTE “A” ellen 2:0). Csoportmásodikként pedig az UTE “B” ellen játszott a Delta a bronzéremért, amit végül meg is nyert. Ezt a meccset 2:0-re nyerték az érdi lányok. Délután a “B” jelzésű érdi gárda volt érdekelt: az MTK “B”-t és a Lőrincz 2000 csapatát is 2:0-ra legyőzte. A döntőben a Chiovini ellen ugyancsak diadalmaskodott, méghozzá 2:1-re. Ezzel a korábbi harmadik hely mellé egy aranyérem is párosult.

A kismini korosztály sem maradt játék nélkül a hétvégén. Gödöllőn vendégszerepelt két deltás csapat. Az egyik 8., a másik 9. pozícióban zárt.

Vasárnap U14-es találkozót is játszott az Érd az MTK ellen idegenben, amelyen szoros, 3:2-es vereséget szenvedett.