Mi tehetünk, ha széncinege költözött a postaládába? (videóval)
A megfigyelések alapján országos méretű jelenség, hogy postaládákba fészkelnek a széncinegék. Ám a napi használat során bedobott küldemények könnyen veszélyeztethetik ezeket a fészkeket.
Tovább...Három kontinens gyerekei figyelik a madarak vonulását
Elindult a 2017. évi Tavaszi madárles.
Tovább...A kemény fagyok ellenére miért kevesebb a madár az etetőkön?!
A beszámolók szerint azokon a helyeken is, ahol évek, évtizedek óta folyik téli etetés, gyakran a szokott madárlétszám töredékét tapasztalják a madárbarátok, az újonnan létesült etetők pedig sokszor konganak az ürességtől.
Tovább...A várható kemény fagyokban itatással is segíthetjük a madarakat!
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára.
Tovább...Elkezdődött a madáretetési szezon
Jóval több mint egy évszázada indult el Magyarországon a lakosság önkéntes madáretetési mozgalma.
Tovább...Járjunk együtt a madarak nyomában!
A hazánkban költő madarak 80 százaléka a hideg beköszöntével táplálékban gazdag telelőhelyre költözik, és csak tavasszal tér vissza hozzánk. Ám erre a közel fél évre nem tévesztjük őket szem elől, ha tehetjük "elkísérjük" őket!
Tovább...Miért látni kevesebb madarat augusztusban?
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülethez (MME) több aggódó lakossági bejelentés is érkezett az elmúlt napokban azzal kapcsolatban, hogy az emberek feltűnően kevesebb madarat látnak az eddig megszokotthoz képest.
Tovább...Tavaszi csibék
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) rajzpályázatot hirdet “Tavaszi csibék” címmel.
Április-május kiemelt fecskevédelmi időszak
Miközben az elmúlt másfél évtizedben nem megtizedelődött, hanem sajnos megfeleződött (!) a hazai fecskeállomány, azaz mára minden második madár eltűnt az ereszek alól, a madárcsoport szerepe a klímaváltozás miatt egyre fontosabbá válik az emberek, társ- és haszonállataink egészségvédelme szempontjából.
Tovább...