Április-május kiemelt fecskevédelmi időszak
Miközben az elmúlt másfél évtizedben nem megtizedelődött, hanem sajnos megfeleződött (!) a hazai fecskeállomány, azaz mára minden második madár eltűnt az ereszek alól, a madárcsoport szerepe a klímaváltozás miatt egyre fontosabbá válik az emberek, társ- és haszonállataink egészségvédelme szempontjából.
Tovább...Természetvédelmi engedély az épületmunkákhoz
A védett állatokat érintő épületmunkák természetvédelmi hatósági engedélyeztetést is igényelnek. A megyei kormányhivatalok a fészkek eltávolítását, a fészeküregek betömését, a denevérkolóniák áttelepítését tavasszal csak a szaporodási időszak kezdetéig engedélyezhetik, ezért nélkülözhetetlen, hogy az érintettek még időben, legkésőbb január-februárban benyújtsák az engedélyeztetési kérelmet.
Tovább...Ismét Tatai Vadlúd Sokadalom!
A tatai Öreg-tavon telelő vadludak akár tízezer kilométeres távolságból, Skandinávia és Szibéria északi térségeiből érkeznek hozzánk. Az első csapatok szeptember végén, október elején jelennek meg és márciusban indulnak vissza sarkvidéki fészkelőterületeikre.
Tovább...Magyarország madárfajainak internetes adatbázisa
A kontinensünkön megfigyelt mintegy 800 madárfaj megismerését segíti az az új, interneten elérhető Magyarország madarai felület, ami a Svájci Hozzájárulási Program támogatásával Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) honlapján indult.
Tovább...A többnapos kánikulában fokozott itatással segítsük a települések vadon élő állatvilágát is!
A kánikula nem csak az emberek, de a települések vadon élő állatvilága számára is nehéz időszak. Aki teheti az elkövetkező napokban lehetőleg minél több helyen, ott is, ahol eddig nem tették: kertekben, tornácokon, ablakpárkányokon, erkélyeken, parkokban itassák az állatokat!
Tovább...