Kovács Benedek 200 méter háton, Sós Dániel 200 méteres vegyesúszásban, míg Tekauer Márk 100 méteres pillangóban, valamint a 4 x 100 méteres vegyes váltó tagjaként lett első helyezett Prágában, a Central European Countries Junior Meet versenyen.

A nemzetközi versenynek idén Prága adott otthont december 5. és 7. között. A közép-európai fiatal úszók találkozóján Magyarország mellett, Szlovákia, Lengyelország, Szlovénia, Szerbia, Csehország, Macedónia és Románia képviseltette magát. Az érdi fiúkat edzőjük, Selmeci Attila kísérte el a neves versenyre, akik méltó módon öregbítették Érd és a magyar úszósport hírnevét a cseh fővárosban.
Pénteken Kovács Benedek 02:04.81-as idővel nyert aranyérmet 200 m háton. , Tekauer Márk a 4 x 100 méteres vegyes váltó tagjaként lett első helyezett. A négyes fogat ideje 03:51.22, ami önmagában is remek eredmény, de talán jól érzékelteti a verseny szorosságát, hogy csupán 3 század másodpercen múlt az arany. Még a nyitó napon, 100 m gyorson Sós Dani a 8. helyet szerezte meg a rendkívül erős mezőnyben.
Szombat délelőtt a vegyes váltó érdi tagja 100 m pillangón is első helyezést ért el, ideje 00:56.94, délután pedig Kovács Benedek 100 m háton szerzett ezüst érmet.
Tekauer Márk 2:04.01-es idővel, két századdal maradt le az első helyről 200 m pillangón. Sós Dániel 2:05.38-as eredménnyel győzött 200 méteres vegyesen.
Nem is kívánhatnánk ennél szebb ajándékot a Mikulástól! Nyolc nemzet ifjú titánjai között van három érdi a fiatal úszók közül. Óriási teljesítmény, parádés szereplés, gratulálunk!