Két éremmel zárták a battai ob-t az érdiek

Kovács Benedek 200 méter háton szerzett bronzérme mellett Joó Sára 100 méter háton elért második helyével két dobogós pozíciót értek el az Érdi Úszó Sport Kft. versenyzői a százhalombattai rövidpályás országos bajnokságon.

A battai ob utolsó versenynapján mind a hat érdi rajtkőre állt. 50 mellen Jankó Donát 32., 50 háton Ángyán Máté 48. lett, mellettük mind a hatan vízbe szálltak 100 méter pillangón is, ahol a nőknél Joó Sára a Budapesti Honvéd SE versenyzője, Szilágyi Liliána mögött 0:58,99 perces idővel másodikként csapott célba. A többiek közül Kovács Benedek egy hellyel csúszott le a döntőről és lett kilencedik, míg Jánosi Kristóf 14., Tohl Patrik 34., Ángyán Máté 44., Jankó Donát 50. helyen végzett.

Ami a váltót illeti, az Érdi Úszó Sport Kft. Jánosi Kristóf, Kovács Benedek, Tohl Patrik és Jankó Donát sorrendű négyesen 1:33,63-as idővel nyolcadikként végzett a 4×50 méteres férfi gyorsváltóban.

A nemrég Érdről a Budapesti Honvédhoz igazoló tárnoki sportoló, Milák Kristóf a záró napon 200 méter gyorson, 100 méter pillangón és 50 méter háton is diadalmaskodott, míg a Kőbánya SC érdije, Tekauer Márk 100 pillén negyedik lett, továbbá a Budafókában pallérozódó Márton Richárd ebben a számban nyolcadikként érte a falat.

Az érdiek két éremmel, illetve hét döntős helyezéssel 280 pontot gyűjtve a 18. helyen zártak az egyesületek rangsorában.