Ajánló az Érdi Újság 2015. február 12-én megjelent számából
Kinek adták át a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat Budapesten; mi a helyzet Érden az influenzával, jelent-e problémát manapság a tetvesség, milyen ajánlott védőoltásokat érdemes beadatni és milyen a menzákon felszolgált étel minősége; hol jött létre 1940. őszén a Katolikus Agrárifjúsági Legényegyletek Országos Tanácsa (KALOT) első népfőiskolája; miről beszélt a Körösi Csoma Sándor Általános Iskola növendékeinek Gundel Takács Gábor újságíró, műsorvezető, sportriporter, kommentátor; mi a közös a rácok, a bukovinai székelyek és a Batthyány sportiskola diákjai között – sok egyéb téma és időszerű információ mellett ezekről lehet olvasni az Érdi Újság legfrissebb, február tizenkettedikén megjelent, idei 5. számában.
Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat kapott Paróczai Zoltánné
Múlt szombaton ünnepélyes keretek közt átadták a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat Budapesten. A rangos elismerést idén Paróczai Zoltánné, a Dizseri Tamás Habilitációs Központ vezetője vehette át Bölcskei Gusztávtól, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnökétől. A megjelenteket – köztük Aradszki András államtitkárt és Érd város, valamint szociális intézményeinek vezetőit – Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere is köszöntötte. A díjkiosztó ünnepségen – amelyet a fogyatékosok ügyével foglalkozó konferencia követett – a vendégek megismerkedhettek az érdi Habilitációs Központtal, illetve a Csengettyűs együttessel is.
5. oldal
„Célunk, hogy az embert körülvevő környezet ne legyen betegség forrása” – Nép-egészség-ügy, bemutatkozik a Járási Népegészségügyi Intézet
Influenzafigyelés, iskolai felvilágosítás, lakossági panaszok kezelése, menzák ellenőrzése – egyebek közt ezzel foglalkozik a Járási Hivatalhoz tartozó Járási Népegészségügyi Intézet, azaz közismertebb (régi) nevén: az ÁNTSZ. Hogy mi minden tartozik még a feladatkörükbe, mi a helyzet Érden az influenzával, jelent-e problémát manapság a tetvesség, milyen ajánlott védőoltásokat érdemes beadatni és milyen a menzákon felszolgált étel minősége, arról dr. Katona Ildikó járási tisztifőorvossal beszélgetett az Érdi Újság munkatársa.
2. oldal
Fejezetek a népi radikalizmus történetéből
A népiek és a radikalizmus a Horthy-korszakban címmel írás jelent meg a Rubicon történelmi ismeretterjesztő tudományos folyóirat idei második számában. A tanulmányból sok más mellett megtudhatja az olvasó, hogy a Katolikus Agrárifjúsági Legényegyletek Országos Tanácsa (KALOT) 1940. őszén hozta létre az első népfőiskoláját, mégpedig Érden. Teleki Pál miniszterelnök nyitotta meg.
9. oldal
Gundel Takács Gábor vendégségben a Kőrösi iskolában
A Körösi Csoma Sándor Általános Iskola növendékei a napokban Gundel Takács Gábor újságíró, műsorvezető, sportriporter, kommentátort látták vendégül. Az ismert műsorvezető nem okozott csalódást: közvetlen volt, beszédes és vidám. Beszélt családról, karrierről, sok-sok televíziós élményt osztott meg a közönséggel, és bölcs útravalókból sem volt hiány. Egy kérdésre azonban a gyermekek nem kaptak választ.
11. oldal
Farsangi bálok
És hogy mi a közös a rácok, a bukovinai székelyek és a Batthyány sportiskola diákjai között – erre egyszerű a válasz. Az Érdi Horvát Önkormányzat, az Érden élő bukovinai székelyek, valamint a Batthyány sportiskola növendékei mind ezen a héten tartották farsangi báljukat. Ezekről a rendezvényekről természetesen az Érdi Újság fotókkal színesített cikkekben számolt be.
4. és 13. oldal