Nem sikerült a bravúr

Az Érd női kézilabda csapata az EHF-Kupa elődöntőjének visszavágóján Oroszországban, a Rosztov-Don vendégeként vívhatta volna ki a továbbjutást, ám végül az első meccsen elszenvedett 28–24-es vereség mintájára idegenben is négy góllal kapott ki Szabó Edina gárdája:  végül 32–28-as vereséget szenvedett, így 60–52-es összesítéssel búcsúzott az Érd az EHF-Kupától.

A visszavágó szinte tükröt állított az első meccs elé, ugyanis remekül kezdett az Érd, amely az első tíz percben 5–3-ra ellépett, majd a 12. percben 9–4-es érdi vezetésnél Jan Leslie a hazaiak trénere kénytelen volt kikérni első idejét, de nem sok haszna volt, ugyanis percekkel később már azok is elhitték, hogy továbbjut az Érd, akik nem hisznek a csodákban.

Az első félidőben 5–10-nél Szekeres Klárát küldték le kétperces kiállítással, de ezt a hátrányt 2–1-re nyerte az Érd, így már hat góllal vezetett. A 26. percben Schatzl Nadinet is leküldték, valamint büntetőhöz is jutottak a hazaiak, amit Szvetlana Gridnyeva nem tudott hárítani. Egy labdavesztés után a vészkapus Pálos-Bognár Barbara nem ért vissza, így üres kapura lőtt gólt a Rosztov-Don, amely hátránya ekkor már egy gólra apadt (12–13).
A félidőre – az első meccshez hasonlóan – 15–13-as állással vonultak a csapatok.

A második játékrészben a 34. percre egyenlített a Rosztov-Don, és az érdiek bánatára ebben nem hasonlított az odavágóra a második találkozó, ugyanis 17–17 után a hazaiak 21–18-ra fordítottak. A 47. percben Klivinyi Kingát küldte le a moldáv játékvezető, mert a hazaiak átlövője rápattintotta a labdát az érdi átlövő lábára. Az emberhátrány ismét nem sült el jól, ugyanis újabb gólt kapott az Érd üres kapura. Alighogy kiegészült az Érd, a macedón EHF-ellenőr Szabó Edinát, vezetőedzőt és Szántó Erzsébet ügyvezetőt is figyelmeztette, és szankcionálta is a reklamálást, így a kapus, Janurik Kingának kellett további két percet a padon töltenie.
A parázs jelenetek után a Rosztov-Don előnye már öt gólra duzzadt (27–22). Az 56. percben aztán újabb szabálytalanságot látott az Európai Kézilabda Szövetség küldöttje, ezúttal Jan Leslie csapatát büntette egy kétperces kiállítással, de ekkor már csak kozmetikázni tudott az eredményen az Érd, amely végül 32–28-as vereséget szenvedett, így 60–52-es összesítéssel búcsúzott az Érd az EHF-Kupától, de így is történelmi Szabó Edináék kupamenetelése.

Igaz, azt azért tudni érdemes, hogy a Rosztov-Don csak azért nem indult az idei kiírásban a Bajnokok Ligájában, mert az előző orosz bajnokságot nem sikerült megnyernie, de a budapesti BL négyes döntőn bajnoki riválisa, a Dinamo Volgográd ott lesz, amelyet idegenben még szeptemberben tíz góllal, 28–18-ra vert, és a szakértők szerint ha tavaly bajnok lett volna, akkor most a BL-győzelemre is esélyes lenne.

ROSZTOV-DON (orosz) 32
ÉRD 28
(13–15)
ROSZTOV-DON: Gabiszova – Managarova 8, Szlivinszkaja 2, Iljina 5(2), M. Petrova 2, Simkutye 3, Avgyekova 3. Csere: Sz. Barjaktarovics, Szkladcsikova (kapusok), A. Bulatovics 2, Borscsenko 2, A. Sztyepanova 1, Punko 2 (1), Artamonova, Perederij 1, Szvitanko 1.

ÉRD: Janurik – Krpezs 6 (1), KOVÁCS ANNA 9, Pálos-Bognár 2, Kisfaludy 1, KLIVINYI 8, Schatzl. Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Signate 1, Szekeres, Sz. Vukcsevics, Takács K., Kosztjukova 1.

Rosztov-Don, 2500 néző
V: I. Colvalciuc, V. Colvalciuc (moldávok)
Kiállítások: 2 ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Az eredmény alakulása: 4. perc: 3–2. 11. p.: 4–8. 22. p.: 6–12. 28. p.: 12–13. 34. p.: 17–17. 41. p.: 21–18. 46. p.: 26–22. 51. p.: 28–23. 56. p.: 30–23
Továbbjutott a Rosztov-Don kettős győzelemmel, 60–52-es összesítéssel.

Az EHF-Kupa másik elődöntőjén, korábban a dán Holstebro idegenben 38–25-re verte a török Muratpasa Belediyét.

A női Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC a macedón Vardar Szkopje otthonában az első meccsen 24–18-ra kikapott, így a visszavágót hatgólos hátrányból kezdte, ám az 5500 fős győri teltház sem segített Ambros Martínéknak, akik címvédőként, 27–27-es hazai döntetlennek kiestek a sorozatból, így nem lesz magyar csapat a budapesti négyes döntőn, miután 51–45-ös összesítéssel kikapott.
A Kupagyőztesek Európa Kupájának elődöntőjében az FTC Rail-Cargo Hungaria a Népligetben az első találkozón 30–23-as vereséget szenvedett a dán Midtjyllandtól, míg a dániai visszavágón 31–29-re kapott ki a Fradi, így 61–52-es összesítéssel búcsúzott a KEK-től.

Így 2010 óta nincs magyar női kézilabda csapat az európai kupasorozatok fináléjában – igaz akkor az Érd még a másodosztályban játszott.