Úton a bajnoki cím felé

A labdarúgó Pest Megyei Első Osztály listavezetője, az Érdi VSE úton van a bajnoki cím felé, mivel a 25. fordulóban a Taksony SE otthonában hátrányból fordítva nyert 3–1-re.

Limperger Zsolt együttese kezd magára találni a tavaszi szezonban. A kezdeti botlások ellenére legutóbb fölényes, 4–1-es győzelmet arattak hazai pályán a Gödöllői SK ellen, majd a 25. fordulóban a Taksonyhoz látogattak. Az első félidőben még csak ismerkedtek egymással a felek, de az Érdi VSE dominált a találkozón, ám a szünetre gól nélküli döntetlennel vonultak a felek. A második játékrészben a hazaiak az 56. percben Patkó György góljával megszerezték a vezetést, de a hátrány tudatában még jobban nyomott az Érdi VSE, amely nyomás a 77. percben érett góllá, akkor Héray László volt eredményes. Az egyenlítés felszabadította az érdieket, míg a taksonyiak összeomlottak, és egy perccel később Gyurácz Bálint találatával már a vezetést is megszerezte Limperger Zsolt gárdája.
A győzelmet Takács Máté 92. percben szerzett gólja biztosította be, így végül 3–1-es sikert aratott az Érdi VSE, amely továbbra is vezeti a Pest Megyei első osztályt, és előnye maradt hét pont a Dabas-Gyónnal szemben.

Érdi VSE, házi góllövőlista:
1. Denis Samuel Obot 18 gól – jelenleg az angol ötödosztályú Oxford Citynél játszik
2. Kovács Béla 9
3. Gyurácz Bálint 8
4. Csizmadia Zoltán 7
5. Héray László, Denis Brkics 5-5
6. Csiszár Zoltán 3
7. Palásthy Norbert 2
8. Kupi Zoltán, Feil Máté, Takács Máté, Papp Gábor, Ebedli Zoltán, Pintér Nikolasz, Balázsovics Máté 1-1 gól