Az első érdi vízilabdatorna

Szoros meccseket hozott Érd első vízilabda tornája. Szombaton az Érd Arénában rendezték meg a Budapesti Vízilabda Szövetség négyes döntőjét, amely kiélezett mérkőzéseket hozott.

A lebonyolítás értelmében a négyes döntőn a harmadik és az első helyért folyó párharcok két-két mérkőzésen dőlnek el, így összesen négy találkozót rendeztek a városi sportcsarnok uszodájában.
A harmadik helyért folyó csata első mérkőzésén a Vidám Vízilovak ugyan sokáig vezettek, ám 9–8-ra kikaptak a Retro SC-től, majd a második találkozón ismét szoros végjátékban ezúttal 7–6-ra nyert a Retro, íg ő végzett a bronzérmes pozícióban.
A finálé első találkozóján az OSC Újbuda második csapata mérkőzött meg a Sportligettel, ahol nem bírtak egymással a felek, így 10–10-es döntetlen lett. A második meccsen is döntetlennel,  7–7-es eredménnyel ért véget a negyedik negyed. A ráadás első két részében nem született gól, majd a harmadik hosszabbításban öt is, és ebből hármat az OSC szerzett, így 10–9-es győzelmével Budapest bajnoki címét ünnepelhette az Érd Arénában a kelenföldi csapat.

Vidám Vízilovak – RETR-O-SC Közhasznú Egyesület 8–9 (3–1, 3–4, 1–3, 1–1)
Gólszerzők: Dr. Bene András 3, Ürögi Zsolt 2, Besenyei Attila, Eppel László, Vígvári Csaba 1–1, ill. Galambos Péter 3, Deme Péter, Pakai Bence, dr. Mikó Gergely,  Rudner Richard, Szalai Gergely, Balogh Dániel 1–1

RETR-O-SC Közhasznú Egyesület – Vidám Vízilovak 7–6 (2–2, 1–1, 3–1, 1–2)
Gólszerzők: Szűcs Tamás 3, Pakai Bence, dr. Mikó Gergely, Szalai Gergely, Balogh Dániel 1–1, ill. dr. Bene András 2, Kuron Bendegúz, Ürögi Zsolt, Kaiser Gábor, Vígvári Csaba 1–1

Sportliget SE – OSC felnőtt 10–10 (4–5, 3–1, 1–3, 2–1)
Gólszerzők: Kiss Ádám 3, Ludányi Kadosa, Major Péter 2–2, Róth Dániel, Balázs Gergely, Tajti Marcell 1–1, ill. Kincses Balázs, Dávid Zsombor, Blum Dániel 2–2, Dankuli Péter, Daczó Krisztián, Hargitai Attila, Bach Krisztián 1–1

OSC felnőtt – Sportliget SE 10–9 (1–3, 3–0, 1–1, 2–3, 0–0, 0–0, 3–2)
Gólszerzők: Sikter Richárd 4, Daczó Krisztián, Bach Krisztián 2–2, Dávid Zsombor, Blum Dániel 1–1, ill. Róth Dániel 4, Kiss Ádám, Tajti Marcell, Ludányi Kadosa, Major Zoltán, Birgés András 1–1