Ki akarták hajítani az iparművész alkotását

 Tavasszal végre akadálymentes bejárat építésébe kezdett egy bank érdi fiókja. Már a pénzintézethez vezető lépcsők téglái is inogtak, és persze sem kerekesszékkel sem lehetett megközelíteni a bejáratot. A napokban elkészült a szabványos bejárat. Viszont a kivitelezés során nyoma veszett az évekig ott álló díszkútnak, ami nyáron ivókútként is funkcionált. Hová lett a város egyik ékessége? – vetődött fel a kérdés a Facebook egyik érdi fórumán.

 

Hasonló tartalmaink:

diszkutA bankfiók vezetője a kivitelezőhöz küldött. Gané Róbert közölte: az építkezés során mindenképpen el kellett bontani az ivókutat, de munkatársai óvatosan láttak hozzá a feladathoz, vigyáztak, hogy ne sérüljön meg műtárgy, majd az üzletház építtetőjének egyik raktárába szállították, és jelenleg is ott van, sorsára vár a díszkút. 

Megkerestük Hajduk János építészmérnököt is, aki cégével, magánbefektetőként, 1997-ben tervezte és építtette azt az üzletházat, amelynek oldalán helyet kapott a Sándorné Pálinkás Erzsébet iparművész által tervezett és elkészített díszkút (képünkön). Hajduk János szűkszavúan annyit mondott lapunknak: a műtárgy valóban egyik raktárába került, de mélységesen felháborította, hogy mielőtt odavitték, azzal keresték meg: nincs már rá szükség, ki fogják dobni a kutat.

Erre szerencsére nem került sor, de a kút most szétszedve, siralmas állapotban várja, hogy helyet találjanak neki. Hajduk János elmondta még, hogy az üzletház átadásakor Érd városának ajándékozta a díszkutat, ezért úgy látja, hogy egy újabb, megfelelő és méltó helyet kellene keresni, ahol ismét felállítható lenne ez a lakosok által is hiányolt, szép és hasznos városdísz.

Bálint Edit, Érdi Újság

 

A polgármester az Érdi Újság megjelenését követő sajtótájékoztatón azt mondta: szeretnék a kutat visszatenni oda, vagy a közelbe, ahol eddig is volt. (a szerk.)

 

Címkék