Ismerős hollandok

Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) bécsi központjában kisorsolták a Kupagyőztesek Európa Kupájának (KEK) nyolcaddöntőinek párosítását, ahol az Érd egy régi ismerőst, a holland SERCODAK Dalfsen együttesét kapta meg.

Már a 2013/2014-es KEK kiírásának harmadik körében találkozott egymással a két csapat, s akkor Szabó Edina lányai kettős győzelemmel, 47–43-as összesítéssel búcsúztatták holland ellenfelüket.
A két évvel ezelőtti érdi csapatból négyen maradtak „hírmondónak”, hisz Janurik Kinga, Klivinyi Kinga, Kisfaludy Anett és Szvetlana Gridnyeva is játszott a Dalfsen ellen, ám a túloldalon csak egy maradt a két évvel ezelőtti keretben: a két meccs alatt hét gólt szerző beálló, Fabianne Logtenberg.

A  Dalfsen az abszolút legjobb holland női csapat, a 2014/2015-ös holland bajnokságot százszázalékos mérleggel, 18 meccsen 18 győzelemmel nyerte meg, jelenleg tíz meccs után három pont az előnyük a második helyezett amszterdamiakkal szemben, akik két meccsel kevesebbet játszottak.
A keretet tizenhárom holland és egy norvég lány alkotja, a tavalyi magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságon hárman vettek részt a holland bajnoktól a válogatottjukban. Legnagyobb nemzetközi menetelésük a KEK legjobb 16 közé jutása volt még tavaly, amikor a francia Fleury Loiret ejtette ki őket, így továbbjutásuk esetén már rekordot állítanának fel.

Legutóbb Zwolle-ban játszották le az Érd elleni mérkőzést, ám az idei kiírás harmadik fordulójában ténylegesen hazai pályán játszott a Dalfsen, a BD Dalfsen nevű csarnokban.

A párharc első mérkőzését január 9-én, vagy 10-én rendezik Hollandiában, míg a visszavágót egy héttel később, 16-án vagy 17-én Érden (amennyiben a pályaválasztói jog megmarad).
Így az is valószínű, hogy az NB I-ben a január 10-re kiírt Eubility Group Békéscsabai ENKSE elleni mérkőzésnek is módosul az időpontja.

A 2013/2014-es párharc összefoglalója:

A női kézilabda KEK harmadik fordulójának első mérkőzésén az Érd 26–23-ra nyert a Dalfsen vendégeként Zwollében, így Szabó Edina csapata háromgólos előnnyel várja a jövő vasárnapi visszavágót. Az Érd a szünetben még 17–11-re vezetett, a második játékrészben azonban megakadt a lendületes támadójáték, és a hazaiak a meccs végére felzárkóztak.

SERCODAK DALFSEN (holland)–ÉRD 23–26 (11–17)
Zwolle, 700 néző. V: D. Martins, R. Martins (portugálok)
DALFSEN: LIPMAN – Pavkovic 1, Nijboer 4, KNIPPENBORG 5, LOGTENBERG 4, SCHOENAKER 6 (1), Van Dort 1. Csere: Schop, Van Hulten, Kooiker, Ros 2, Smits. Edző: Peter Portengen
ÉRD: OGUNTOYE – KOREN 4, KOVÁCS ANNA 5, TRISCSUK 5, Vukcsevics, Klivinyi, Schatzl 2. Csere: Gridnyeva (kapus), Szekeres 1, Bognár B. 2, Kisfaludy 1, WOLF 6 (6) Balog B. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 16. p.: 7–6. 20. p.: 7–10. 24. p.: 9–13. 27. p.: 10–16. 35. p.: 15–18. 38. p.: 17–19. 46. p.: 20–20. 55. p.: 20–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/6
MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: – Ez az eredmény jó alap a második mérkőzésre. Rendesen felkészülünk a vasárnapi visszavágóra, és minden erőnkkel azon leszünk, hogy sikerüljön a továbbjutás.

Bejutott a nyolcaddöntőbe a női kézilabda KEK-ben az Érd: a párharc második meccsén a magyar csapat odahaza 21–20-ra legyőzte a Dalfsent. A holland együttes négy góllal is vezetett az érdi mérkőzésen, ám nem tudta megtartani előnyét.

ÉRD–SERCODAK DALFSEN (holland) 21–20 (9–9)
Érd, 1400 néző. V: Jorum, Stenhaugmo (norvégok)
ÉRD: OGUNTOYE – Koren 3, Kovács Anna 4, Triscsuk 1, Vukcsevics 1, KLIVINYI 6, Schatzl 1. Csere: Gridnyeva (kapus), Szekeres 1, Bognár B. 1, Kisfaludy, WOLF 2 (1), Balog B. 1. Edző: Szabó Edina
DALFSEN: LIPMAN – Oosterveld 1, Nijboer 1, KNIPPENBURG 5, Logtenberg 3, SCHOENAKER 4, VAN DORT 3. Csere: Schop 1, Schutte 1, Pavkovic 1, Kooiker, Smits. Edző: Peter Portenger
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 10. p.: 3–5. 15. p.: 5–5. 22. p.: 5–7. 25. p.: 7–9. 33. p.: 11–10. 37. p.: 11–13. 44. p.: 15–15. 49. p.: 15–19. 54. p.: 19–19
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2 ill. 1/–
Továbbjutott: az Érd, kettős győzelemmel (47–43)
Szabó Edina: – Elismerésem a csapatnak a kettős győzelemmel kivívott továbbjutáshoz. Oguntoye Viktória mindkét mérkőzésen kiemelkedő, nemzetközi szintű teljesítményt nyújtott.

Érdekesség, hogy a két évvel ezelőtti párharc érdi mérkőzésének egyik játékvezetője az a norvég Lars Jorum volt, aki éppen hétvégén az ZRK Umag ellen is fújta a sípot az Érd Arénában.

A Challenge Kupa, a KEK és az EHF Kupa nyolcaddöntőinek párosításai.