Az elnökre emlékeztek

Minden év februárjában a Treff 07 SE csapatát alapító Nyitrai Tamásra emlékeznek egy kisebb tornával a Piroska utcai sportcentrumban.

A 2012-ben elhunyt Nyitrai Tamás emlékére immár negyedszer rendezte meg emléktornáját a Treff 07 SE, amely ezúttal egy négycsapatos U10-es kézilabda tornát tartott. A fiatalok versenyei előtt a Nemzeti Sport kézilabda csapata játszott a Treff 07 SE öregfiúk csapata ellen egy gálameccset, s ugyan a Nemzeti Sport a félidőig többször is meglépett, a második játékrészben a Trefff fordított és drámai hajrában 19–17-re nyert. A gálameccs után érkeztek a lelkes fiatal kézilabdázók, s hat kétszer tizenkét perces meccset játszottak. A Treff 07 SE házigazdaként, míg a Budaörs, a Diósd és a Ráckeresztúr vendégként vett részt a tornán, amelyet a keresztúriak veretlenül nyertek meg, míg második helyen a tőlük vereséget szenvedő Diósd zárt. A dobogó legalsó fokára a Treff fiataljai állhattak.

„A torna önmagában jól sikerült, de ilyenkor mindig összeszorul az ember szíve, hiszen Tamás barátom már negyedik éve nincs közöttünk, de amíg emlékét őrizzük, addig a szívünkben élni fog” – mondta Cselovszky Lajos, a Treff 07 SE elnöke.

TREFF 07 SE – DIÓSD 10–16 (3–9)
Gólszerzők: Kapuvári Bendegúz, Izsépy 3–3, Görög, Bengyel 2–2, ill. Illyés 12, Asztalos 2, Vallyon 2.
RÁCKERESZTÚR – BUDAÖRS 12–10 (9–1)
Gsz.: Pintér, Hujbek 3–3, Somodi, Németh 2–2, Venczkó, Elek 1–1, ill. Nagy-Jávori 5, Pártos, Keszler 2–2, Hunyadvári 1.
BUDAÖRS – TREFF 07 SE 9–12 (4–7)
Gsz.: Fürjes, Pártos 3–3, Keszler, Nagy-Jávori, Tóth Cs. 1–1, ill. Izsépy, Görög 3–3, Kapuvári Bendegúz, Kapuvári Barnabás, Bengyel 2–2.
RÁCKERESZTÚR – DIÓSD 10–4 (5–1)
Gsz.: Somodi 5, Németh 4, Elek 1, ill. Illyés 2, Darvas, Asztalos 1–1.
DIÓSD – BUDAÖRS 14–8 (9–5)
Gsz.: Illyés 6, Vallyon 4, Darvas 2, Ádám, Asztalos 1–1, ill. Keszler, Pártos, Nagy-Jávori 2–2, Hunyadvári, Boros 1–1.
TREFF 07 SE – RÁCKERESZTÚR 4–10 (1–6)
Gsz.: Görög 3, Kapuvári Barnabás 1, ill. Somodi 5, Németh 2, Gondi 2, Hujbek 1.
A torna végeredménye:
RÁCKERESZTÚR
DIÓSD
TREFF 07 SE
BUDAÖRS
A torna gólkirálya a diósdi Illyés Máté lett, aki húsz gólt szerzett, míg a legjobb kapusnak járó különdíjat az érdiektől Balla Zsombor vehette át.