Értékes két pont Debrecenből

A K&H női kézilabda liga 18. fordulójában az ÉRD a DVSC-TVP csapatához látogatott, s ugyan a tabella alapján fix vendég győzelem volt várható, a Debrecen hazai pályája némileg kompenzálta a különbséget, de így is egy gól maradt közte, az ÉRD szoros végjátékban végül 29–28-ra nyert.

Gyors gólváltással indult a DVSC-TVP – ÉRD találkozó, melyből a hazaiak jöttek ki jobban, Garbuz, Karnik és Kudor góljaira KlivinyiKinga válaszolt, mellé Katarina Krpezs-Slezák, Mariama Signaté és Julia Havronyina is csatlakozott, ezzel pedig Szabó Edina csapata a 12. percben átvette a vezetést. Hat perccel később már három volt a vendégek előnye, amikor sokan azt hitték, hogy kezd eldőlni a meccs, de csak nem akart leszakadni a Loki, mi több, a szünetben Tone Tiseljékvezettek egy találattal (16–15).

A fordulás fordulatot hozott, Fekete Bozsana is feliratkozott a gólszerzők közé, majd a másik szélsővel, Katarina Krpezs-Slezákkalfelváltva szerezték az érdi gólokat, viszont a hajdúságiak annyit elértek, hogy tartani tudták magukat, még élt a reményük a pontszerzésre. A második játékrész derekán egy háromperces rövidzárlat volt a Debrecennél, amit parádésan, 4–0-val használtak ki az érdi szélsők: Krpezs-Slezák háromszor, Fekete egyszer vette be a hazai kaput.

Itt már tényleg azt lehetett hinni, hogy elfogyott a Debrecen, de 21–26-ról is felállt, sőt, a hajrában 28. góljával egy góllal meg is lépett, a végén mégis az ÉRD örülhetett és (legalább) harmadszor nyerte meg a meccset – kár hogy a három győzelemért is csak két pontot adnak.

Szabó Edina csapata 29–28-as idegenbeli sikerével továbbra is a harmadik helyen áll a tabellán a listavezető FTC-Rail Cargo Hungaria és a második helyezett Győri Audi ETO KC mögött, igaz az előnye a negyedik Siófokkal szemben egy, az ötödik Dunaújvárossal szemben két pont, úgy, hogy mindkét gárda egy meccsel kevesebbet játszott, mint Klivinyi Kingáék.

A játéknap apró, ám az egyéni elismerés miatt mégis fontos eleme, hogy az NB I góllövőlistáját a siófoki Orbán Annamária előtt a DVSC–ÉRD,illetve a Budaörs–Siófok meccseket megelőzően tizenkilenc góllal vezető Katarina Krpezs-Slezák tíz góllal többet lőtt, mint a Balaton-parti átlövő, így már egy híján harminc találat vezeti ezt a listát.

K&H női kézilabda liga, 18. forduló

DVSC-TVP – ÉRD 28–29 (16–15)

Debrecen, 1500 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok

DVSC-TVP: LAJTOS – Varsányi 1, KARNIK SZ. 5, KUDOR 8, B. Klikovac 2, GARBUZ 4, Kelemen 1. Csere: Deszpotovics 2, Siska 1 (1), SZILÁGYI Á. 4, Sirián, Marincsák. Edző: Tone Tiselj

ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 11 (5), Havronyina 2, Kisfaludy, SIGNATÉ 5, KLIVINYI 4, O. Vukcsevics. Csere:Gridnyeva (kapus), Gulyás V. 1, M. González 2, Fekete B. 3, Szabó L. 1 (1). Edző: Szabó Edina

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–1. 12. p.: 5–6. 21. p.: 11–13. 28. p.: 16–14. 33. p.: 16–17. 46. p.: 21–26. 52. p.: 25–26. 59. p.: 28–28

Kiállítások: 2, ill. 10 perc

Hétméteresek: 4/1, ill. 6/6

A játéknap további eredményei:

K&H női kézilabda liga, 14. forduló

Budaörs – Siófok 24–32 (10–19)

Budaörs, 250 néző. V: Altmár, Horváth M.

Legjobb dobók: Hatala 4, Földes K., Földes V., Karsai, Szamoránsky A.3–3, ill. El-Gaui 6, Deáki, L. González, Nyikitina, Such 4–4.

Kiállítások: –, ill. 8 perc

Hétméteresek: 6/3, ill. –

Bajnokok Ligája, középdöntő, 4. forduló:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Rosztov-Don (orosz) 29–29 (15–13)

SYMA Csarnok, 3000 néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)

Legjobb dobók: Szekerczés, Zácsik 6–6, Schatzl 5, Pena, SzamoránskyP. 4–4, ill. Iljina 9, Szimkutye 8, Manaharova 7.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Hétméteresek: 6/6, ill. 9/9

Fotó: facebook