Négy érem a nyitányon

Két arany- és két bronzérem jutott az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. versenyzőinek a Hódmezővásárhelyen rendezett ifi országos úszó bajnokság első napján.

Az érdieknek a mostani verseny remek felkészülés az év fő versenyére, a július 6-10. között szintén Hódmezővásárhelyen rendezett korosztályos Európa-bajnokságra.

A négynapos ifi ob-n tíz érdi vesz részt hatvannégy számban, melyből öt váltószám. Barócsai Petra 7, Jánosi Kristóf 4, Korponay Kata 5, Kovács Benedek 5, Milák Kristóf 6, Molnár Bence 6, Sós Dániel 6, Tekauer Márk 5, Varga Marcell 7, míg Vigassy Bálint 8 számba nevezett. Mellettük 5 érdi váltó indul: 4*100 m és 4*200 m gyorson, 4*100 m vegyesen a fiúk, illetve 4*100 méteren a mixváltó gyorson és vegyesben is megméreti magát.

Az országos bajnokság első napján az első érmet a 2000-es születésű Milák Kristóf szerezte az érdieknek, aki 200 m gyorson 1:51,86 perces idővel lett harmadik – az előtte végző két versenyző egyaránt egy-egy évvel idősebb az érdi úszónál.

A második érem Sós Dánielhez köthető, aki az előfutamok során még 4:33,61-gyel a harmadik lett, majd a döntőben már tizenkét másodperccel jobbat úszott, de ez is csak a bronzéremre volt elég – 4:21,42-es idővel végzett.

Az első aranyat a Jánosi Kristóf, Sós Dániel, Milák Kristóf, Tekauer Márk összetételű 4*100 m gyorsváltó szerezte, amely 3:29,37-tel zárt az első helyen – ez egy kissé papírforma-eredmény lett, merthogy egy kicsit más felállású négyesé, a Jánosi, Sós, Kovács Benedek és Milák kvartetté az idei legjobb váltós eredmény, amelyet még a győri felnőtt országos bajnokságon hoztak össze. Az ifi mezőnyben a ranglistán második helyen álló serdülőválogatottra hét másodpercet vernek.

A hátspecialista, Kovács Benedek a szám 50 méteres távján 0:26,28-as idővel lett korosztálya országos bajnoka.

A nap ötödik döntőjében Barócsai Petra 50 m pillangón 0:28,67-tel a hetedik helyen zárt.