Megvan az egy pont

Egy hájrábeli góllal 1–1-es döntetlent játszott a magyar labdarúgó-válogatott a franciaországi Európa-bajnokságon Izland ellen. Bernd Storck csapata remekül játszott, óriási fölényben volt végig, ám még az első félidő végén egy vitatható tizenegyest ítélt meg Szergej Karaszjov játékvezető Izlandnak, amelyet Gylfi Sigurdsson értékesített, majd a mieink dominanciája egy 88. percben szerzett öngóllal érett be, ezzel a magyar csapat továbbra is vezeti csoportját.

Míg Izland egy poszton sem változtatott a kezdő tizenegyen, addig a mieinknél a kettős részleges szalagszakadást szenvedett Fiola Attilát Lang Ádám pótolta a szélen, így középre Juhász Roland került a védelemben. A támadószekcióban az osztrákok elleni meccshez képest Németh Krisztiánt Stieber Zoltán, Szalai Ádámot Priskin Tamás váltotta. Jól indult a meccs, hiszen az egyes becslések szerint 30 ezer magyar szurkoló parádés hangulatot teremtett a marseille-i Vélodromeban. Noha már az első percektől kezdve folyamatosan támadtunk (az első húsz percben 69 százalékban birtokoltuk a labdát) ez helyzetekben nem mutatkozott meg. Aztán Priskin fejelt fölé egy beadást, majd a semmiből egy védelmi hiba után veszélyeztettek az izlandiak, de Király Gábor résen volt. Szinte közvetlenül az eset után Kleinheisler László tekert éppen mellé.

A félidő hajrájában egy szöglet után Kádár Tamásba amolyan kézilabdás módon belementek, de Karaszjov játékvezető tizenegyest ítélt, melyet Gylfi Sigurdsson ki is használt, 1–0.

A második játékrészben még az elsőnél is nagyobb fölényt alakítottak ki a mieink, de hiába jött előbb Nikolics Nemanja és Böde Dániel, két klasszikus csatár, Priskin Tamás és Stieber Zoltán helyett, az egyenlítő gól még mindig csak érett. A hajrában még Szalai Ádám is érkezett Juhász Roland helyett, az eredeti 4-1-4-1-es felállásból egy ideig 4-2-3-1-re, majd a hajrára 3-4-3-ra váltott a kapitány. Aztán Nikolics jobboldali beadására ugyan Böde Dániel is érkezett, de Seavarsson megelőzte őt, bár így is saját kapujába juttatta a labdát, 1–1.

A hajrában még akadt egy nagy lehetősége Izlandnak, ám a magyar védelem ekkor is jól zárt. A mieink második Európa-bajnoki meccsükön döntetlent játszottak, s mivel a csoport másik meccsén Portugália nem bírt Ausztriával (0–0), így a mieink továbbra is az első helyen állnak az F-csoportban.

IZLAND–MAGYARORSZÁG 1–1 (1–0)

Marseille, Stade Vélodrome, 60 842 néző. Vezette: Karaszjov (orosz)

IZLAND: Halldórsson – Saevarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Skúlason – Gudmundsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson (Hallfredsson, 67.), B. Bjarnason – Sigthórsson (Gudjohnsen, 84.), Bödvarsson (Finnbogason, 69.). Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck és Heimir Hallgrímsson

MAGYARORSZÁG: Király G. – Lang, Juhász R. (Szalai Á., 85.), Guzmics, Kádár – Nagy Á. – Dzsudzsák, Gera Z., Kleinheisler, Stieber Z. (Nikolics, 67.) – Priskin (Böde, 67.). Szövetségi kapitány: Bernd Storck

Gólszerző: G. Sigurdsson (40. – 11-esből), ill. Saevarsson (88. – öngól)

Ronaldóéknak nem megy. Csak nem akar kiszakadni a gólzsák Portugáliánál és reméljük, hogy ez szerda késő estig így is marad. Az osztrákok elleni meccsen végig fölényben játszó portugálok huszonháromszor kísérleteztek, de ebből csak hatszor találták el a kaput. Mégis Ausztria gól nélküli döntetlent játszott velük, így a portugálok továbbra sem tudtak nyerni a tornán.

F-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Portugália–Ausztria 0–0

Párizs, Parc des Princes, 44 291 néző. Vezette: Rizzoli (olasz)

PORTUGÁLIA: Rui Patrício – Vierinha, R. Carvalho, Pepe, Guerreiro – Moutinho, W. Carvalho, André Gomes (Éder, 83.) – Nani (Rafa Silva, 89.), C. Ronaldo, Quaresma (Joao Mário, 71.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos

AUSZTRIA: Almer – Klein, Hinteregger, Prödl, Fuchs – Baumgartlinger, Alaba (Schöpf, 65.) – Harnik, Ilsanker (Wimmer, 87.), Arnautovic – Sabitzer (Hinterseer, 85.). Szövetségi kapitány: Marcel Koller

Kijött a lépés. A belga labdarúgó-válogatott ugyan az első félidőben még nem talált be Írországnak, de a másodikban bedarálta ellenfelét és gyors kontrákból háromszor is gólt szerzett, győzelmével pedig feljött a csoport második helyére a két győzelemmel álló olaszok mögé.

E-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Belgium–Írország 3–0 (0–0)

Bordeaux, Nouveau Stade de Bordeaux, 39 493 néző. Vezette: Cakir (török)

BELGIUM: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Dembélé (Nainggolan, 57.) – Carrasco Ferreira (Mertens, 64.), De Bruyne, E. Hazard – R. Lukaku (Benteke, 82.). Szövetségi kapitány: Marc Wilmots

ÍRORSZÁG: Randolph – Coleman, O’Shea, Clark, S. Ward – Hendrick, Whelan, J. McCarthy (McClean, 62.), R. Brady – Hoolahan (McGeady, 71.) – Long (Keane, 79.). Szövetségi kapitány: Martin O’Neill

Gólszerző: R. Lukaku (48., 70.), Witsel (61.)

Itt is a hajrában dőlt el. Az első fordulóban a Belgiumot 2–0-ra legyőző Olaszország válogatottja a második körben nagy nehézségek és temérdek helyzet után csak a 88. percben szerezte meg a győztes gólt Svédország ellen, amikor a kinyíló skandináv védelmet Éder lőtte át. A Zlatan Ibrahomovics vezette svéd csapatnak a torna eddigi két meccsén még nem volt kaput eltaláló lövése.

OLASZORSZÁG–SVÉDORSZÁG 1–0 (0–0)

Toulouse, Stadium Municipal, 29 600 néző. Vezette: Kassai (magyar)

OLASZORSZÁG: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Parolo, De Rossi (Thiago Motta, 74.), Giaccherini, Florenzi (Sturaro, 85.) – Pelle (Zaza, 60.), Éder. Szövetségi kapitány: Antonio Conte

SVÉDORSZÁG: Isaksson – E. Johansson, Lindelöf, Granqvist, M. Olsson – S. Larsson, Ekdal (Lewicki, 79.), Källström, Forsberg (Durmaz, 79.)  – Ibrahimovic, Guidetti (Berg, 85.). Szövetségi kapitány: Erik Hamrén

Gólszerző: Éder (88.)

A legnagyobb különbség. Az Eb-címvédő spanyol válogatott sima, 3–0-s győzelmet aratott Törökország ellen, miután már a 34. és a 37. percben előbb Alvaro Morata, majd Nolito is bevette a török kaput, majd a második játékrész elején Morata duplázni tudott. A spanyolok mérlege eddig hibátlan, hisz az első körben a cseheket verték 1–0-ra. A kontinensviadal első, két gólnál nagyobb különbségű győzelme így a spanyoloké.

D-CSOPORT, 2. FORDULÓ

Spanyolország–Törökország 3–0 (2–0)

Nizza, Allianz Riviera, 33 409 néző. Vezette: Mazsics (szerb)

SPANYOLORSZÁG: De Gea – Juanfran, Piqué, S. Ramos, Jordi Alba (Azpilicueta, 81.) – Fabregas (Koke, 71.), Busquets, Iniesta – David Silva (Bruno Soriano, 64.), Álvaro Morata, Nolito. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

TÖRÖKORSZÁG: Babacan – Gökhan Gönül, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin – Ozan Tufan, Selcuk Inan (Yunus Malli, 70.), Oguzhan Özyakup (Olcay Sahan, 62.) – Hakan Calhanoglu (Nuri Sahin, a szünetben), Burak Yilmaz, Arda Turan. Szövetségi kapitány: Fatih Terim

Gólszerző: Morata (34., 48.), Nolito (37.)

A D-jelű négyes másik meccsén kétgólos előnyt adott le Horvátország, amely végig dominált Csehország ellen, s a 37. percben Ivan Perisic, majd az 59.-ben Ivan Rakitic is betalált, ám ezt követően a csapat motorját, Luka Modricot sérülés miatt le kellett cserélni. A meggyengült horvát középpályát így előbb a 76. percben játszották át a csehek gólt érően, majd a 94. percben Domagoj Vida kezezéséért megítélt büntetőt Thomas Necid értékesítette, így a csehek 2–0-s hátrányból mentettek pontot.

CSEHORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 2–2 (0–1)

Saint-Étienne, Stade Geoffroy-Guichard, 38 376 néző. Vezette: Clattenburg (angol)

CSEHORSZÁG: P. Cech – Kaderábek, Sivok, Hubník, Limbersky – Darida, Plasil (Necid, 86.) – Skalák (Sural, 67.), Rosicky, Krejcí – Lafata (Skoda, 67.). Szövetségi kapitány: Pavel Vrba

HORVÁTORSZÁG: Subasic – Srna, Corluka, Vida, Strinic (Vrsaljko, 98.) – Badelj, Modric (Kovacic, 62.) – Brozovic, Rakitic (Schildenfeld, 97.), Perisic – Mandzukic. Szövetségi kapitány: Ante Cacic

Gólszerző: Škoda (76.), Necid (94. – 11-esből.), ill. Perisic (37.), Rakitic (59.)