A házigazda a csoportelső

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság csoportköreinek harmadik, egyben utolsó fordulója kezdődött vasárnap az A-csoport küzdelmeivel. A házigazdák presztízsmeccset játszottak Svájccal, míg Románia 1–0-ra kikapott Albániától.

A francia labdarúgó-válogatott már a második kör után két győzelmével biztos továbbjutó volt, míg Svájcnak egy döntetlen is elég lett volna, hogy biztos csoportmásodikként, egyenes ágon jusson tovább a nyolcaddöntőbe. A lille-i mérkőzésen egyik csapat sem erőltette meg magát, igaz a franciák egy kicsit presztízskérdést is csináltak a meccsből és meg akarták nyerni a találkozót, amit mutat, hogy folyamatosan támadtak, de csak három kapufáig és több jó lövésig jutottak.

Maradt a 0–0, amellyel a házigazda megnyerte csoportját, míg Svájc a második helyen végzett.

A négyes másik meccsén a románoknak nyerni kellett volna, hogy továbbjussanak, hiszen a Svájc elleni döntetlen után egy győzelemmel jó eséllyel ott lehettek volna a hat csoport négy továbbjutó legjobb csoportharmadikja között, de az albánok remek játékkal történelmi gólt szereztek Sadiku révén a 43. percben, majd a későbbiekben is több nagy lehetőségük volt. Albánia győzelmével harmadik lett a csoportban, s egyben eldőlt, hogy Magyarországot már nem előzheti meg a nyolcaddöntőt érő harmadik helyen.

A-CSOPORT, 3. FORDULÓ

SVÁJC–FRANCIAORSZÁG 0–0

Lille, Stade Pierre-Mauroy, 45 616 néző. Vezette: Skomina (szlovén)

SVÁJC: Sommer – Lichtsteiner, Schär, Djourou, R. Rodríguez – G. Xhaka, Dzemaili, Behrami – Mehmedi (Lang, 86.), Embolo (Seferovic, 74.), Shaqiri (Fernandes, 79.)

FRANCIAORSZÁG: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Sissoko, Cabaye, Pogba – Coman (Payet, 63.), Griezmann (Matuidi, 78.), Gignac

ROMÁNIA–ALBÁNIA 0–1 (0–1)

Lyon, Parc Olympique Lyonnais, 49 752 néző. Vezette: Královec (cseh)

ROMÁNIA: Tatarusanu – Sapunaru, Chiriches, Grigore, Matel – Prepelita (Sanmartean, a szünetben), Hoban – Popa (Andone, 68.), Stanciu, Stancu – Alibec (Torje, 57.). Szövetségi kapitány: Anghel Iordanescu

ALBÁNIA: Berisha – Hysaj, Ajeti, Mavraj, Agolli – Lila, Basha (Cana, 83.), Abrashi, Memushaj, Lenjani (Roshi, 77.) – Sadiku (Balaj, 59.). Szövetségi kapitány: Gianni De Biasi

Gólszerző: Sadiku (43.)