Szilágyi Áron megvédte olimpiai bajnoki címét

A 2012-es londoni ötkarikás játékokon férfi kard egyéniben olimpiai bajnok Szilágyi Áron megvédte címét és magabiztos meneteléssel lett kétszeres aranyérmes a riói viadalon.

VÍVÁS

Nem volt sok kétségünk, nem kellett sokat izgulnunk Szilágyi Áronért a férfi kardozók között, hiszen – ha ki lehet ilyet jelenteni – magabiztosan, könnyedén lett olimpiai bajnok London után Rio de Janeiróban is, hiszen az első fordulóban a mexikói Julián Ayalát 15:9-re verte, majd a fehérorosz Alekszandar Bujkevics ugyan nem adta könnyen magát, de Áron itt is három tussal győzött. A negyeddöntőben a román Tiberiu Dolniceanu sem okozott igazi kihívást, őt 15:10-re múlta felül, majd jött a dél-koreai Kim Dzsung Hvan, aki ellen szintén három találattal, 15:12-re nyert. A döntőben az amerikai Daryl Homer viszont nem volt ellenfél, Szilágyi Áron magabiztos vívással 15:8-ra nyert, ezzel pedig másodszor állhatott fel az olimpiai dobogó legfelső fokára.

0811_olimpia_2

A további magyarok közül Decsi Tamás is pástra lépett férfi kardban, de az orosz Nyikolaj Kovaljov ellen az első körben 15:10-re kikapott. A nőknél Knapek Edina nem jutott be a tizenhat közé, miután kínai ellenfele 15:9-re verte. A már hatodik olimpiáján résztvevő Mohamed Aida kolumbiai ellenfelét 15:12-re legyőzte a második fordulóban, ám a nyolcaddöntőben az orosz Inna Gyeriglazovától 15:6-ra kikapott, így búcsúzott, a női tőrversenyben végül Gyergilazova szerezte meg az aranyérmet.

Download

VÍZILABDA

A magyar férfi vízilabda-válogatott veretlen, ugyanakkor nyeretlen is a riói tornán, miután a szerbek elleni 13–13, és az ausztrálok elleni 9–9 után Görögország legjobbai az utolsó másodpercekben egyenlítettek és lett 8–8 a vége.

A-csoport, 3. forduló

Magyarország–Görögország 8–8 (2–1, 1–1, 2–4, 3–2)

Gólszerzők: Hárai 3, Vámos, Varga Dá., Hosnyánszky, Zalánki, Erdélyi 1-1, ill. Vlahopulosz 3, Geniduniasz, Gunasz 2-2, Murikisz 1.

Gól – emberelőnyből: 12/3, ill 9/3

Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0

Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1