Megvan a hatodik arany!

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta páros kajak kettes 500 méteren 51 ezredmásodperccel előzte meg a német Franziska Weber és Tina Dietze kettőst, amellyel megszerezték a magyar küldöttség hatodik aranyérmét a Rio de Janeiróban rendezett olimpián. A magyar férfi vízilabda-válogatott ötméteresekkel kapott ki Montenegrótól a negyeddöntőben, így az ötödik helyért folytatja szereplését.

KAJAK-KENU

Még ők sem hitték el. A Szabó Gabriella, Kozák Danuta páros K-2 500 méteren 51 ezredmásodperccel előzte meg a német Franziska Weber, Tina Dietze duót, amellyel megszerezték a sportág magyar történetének 23. aranyérmét az olimpián. A magyar egységnél jobban rajtolt a német, ám a táv felénél már a mieink vezettek 28 századdal. A németek jól hajráztak, ám Kozák Danutáék is tartották a tempót és végül megnyerték a döntőt.

Méghozzá úgy, hogy a szám előfutama előtti éjszaka Kozák Danutánál bélfertőzést diagnosztizáltak, ám betegen is vállalta a versenyzést. A célba érkezés után a magyar egység tagjai még nem is tudták, hogy hányadik helyen végeztek, majd az eredményjelzőn látták csak meg, hogy olimpiai bajnokok lettek – Szabó másodszor, Kozák harmadszor pályafutása során.

A többi kajak-kenusunk közül C-1 1000 méteren Vasbányai Henriket kizárták a B-döntőből, mert túl közel ment a mellette evező ellenfélhez, így összességében a 16. helyen zárt.

Douchev-Janics Natasa K-1 200 méteren a B-döntőben elsőként ért célba és így a 9. helyen végzett.

Kopasz Bálint K-1 1000 méteren második lett a B-döntőben, ezzel a 10. helyen végzett.

Augusztus 17-én K-2 1000 méteren Ceiner Benjámin és Hufnágel Tibor, C-1 200 méteren Hajdu Jonatán, K-2 200 méteren Molnár Péter és Tótka Sándor, K-1 500 méteren pedig Kozák Danuta vesz részt az előfutamokban és ha szükséges, akkor az elődöntőkben.

VÍZILABDA

A magyar férfi vízilabda-válogatott egy percig sem vezetett Montenegró ellen a torna negyeddöntőjében, de 6–3-ról is felállt, s 9–9-es rendes játékidő után ötméteresekkel 4–2-re kapott ki, így hiába nyerte meg veretlenül, két győzelemmel  és három döntetlennel csoportját, csak az ötödik helyért folytatja az olimpiai küzdelmeket.

FÉRFI VÍZILABDA, NEGYEDDÖNTŐ

Magyarország–Montenegró 9–9 (1–2, 2–3, 3–3, 3–1) – ötméteresekkel 2–4

Olimpiai Uszoda, 1500 néző. V.: Koganov (azeri), Peila (amerikai)

Gólszerzők: Vámos, Erdélyi 3-3, Varga Dénes 2, Manhercz 1, ill. Ivovics 3, Drasko Brguljan 2, Paskovics, Radovics, Janovics, Klikovacs 1-1.