Kijött a különbség

30–21-es vereséget szenvedett a Budaörs női kézilabda csapata az NB I második fordulójában a DVSC-TVP-től.

Mihály attila csapata már az első percekben háromgólos hátrányba került, de Pálos-Bognár Barbara által 6–5-re fordítottak a hazaiak. Az irányítóval, Hornyák Ágnessel, illetve Horváth Bernadettel megerősödött budaörsiek nem tudták tartani a lépést a Debrecennel, amely már a szünetben tisztes, hétgólos előnyt alakított ki. A második játékrészben többször faragott hátrányából a hazai gárda, de Lajtos Nóra védéseinek köszönhetően visszaállt a különbség, s Tone Tiselj gárdája kilenc góllal, 30 21-re nyert idegenben.

BUDAÖRS–DVSC-TVP 21–30 (11–18)

Budaörs, 700 néző. Vezette: Felhő, Öcsi.

Budaörs: Schneck – Földes K. 3, Hornyák Á. 1, PÁLOS-BOGNÁR 8 (3), Horváth B. 3, Ivanics 1, Mézes 1

Csere: Andrási, Györkös (kapusok), Zsigmond V. 4, Hatala, Oláh K., Szabadfi

Edző: Mihály Attila

DVSC-TVP: LAJTOS – VARSÁNYI 6, Punyko 4, GARBUZ 5, B. Klikovac 2, JEZSIKAVA 6, Kelemen 3

Csere: Deszpotovics, Marincsák 2 (1), Sirián 1, Tóth M., Siska 1 (1), Csáki

Edző: Tone Tiselj

Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 11. p.: 6–5. 22. p.: 10–13. 38. p.: 13–21. 48. p.: 20–25. 53. p.: 20–29.

Kiállítások: – ill. 6 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.

MESTERMÉRLEG:

Mihály Attila: – Összességében megérdemelten nyert a Debrecen, a mi támadójátékunk jóval szűkebb, mint ellenfelünké, de ez védekezésben is látszott. Nem azt játszottuk, amit szerettünk volna.

Tone Tiselj: – Köszönöm a lányaimnak ezt a meccset, jó munkát végeztek. A Budaörs egy kemény ellenfél lett. Tartottunk tőlük, mert a nyáron Hornyák Ágnessel és Pálos-Bognár Barbarával megerősödtek, de már tavaly is meglepett Mihály Attila remek munkája, mert jó csapatot épít. A csapatomtól azt kaptam, amit vártam.