Jól tartották magukat

A 33–23-as vereség ellenére sokáig jól tartotta magát az ÉRD junior csapata az FTC elleni mérkőzésen, ám a találkozóhoz hozzá tartozik, hogy Oláhné Balog Tünde négy játékossal kevesebbet tudott nevezni a mérkőzésre, mint amennyit lehet.

A fővárosiak kezdték jobban a találkozót, hisz már az első percekben két góllal elmentek, majd Plesztovits Alexa, Bernát Dorina, Reizinger Sára, Németh Patrícia és Pigler Nikolett is eredményes volt, így a félidő felénél eggyel vezettek a vendégek (5–6). Ezt követően három perc alatt négyet lőtt a Fradi, viszont 10–5-ös hátránynál időt kért Oláhné Balog Tünde, s egy 4–0-s szériával visszajöttek az érdiek. A szünetben ismét négy volt közte (12–16).

Aztán a második játékrész elejét nagyon megnyomták az érdiek, 17–18 után viszont nem tudtak egyenlíteni, helyette hatot tett az eredmény közé az FTC, amely ezután tovább növelte előnyét a fáradó érdiekkel szemben, s 33–23-ra nyert.

NB I, junior, 4. forduló:
ÉRD–FTC-Rail Cargo Hungária 23–33 (12–16)
ÉRD Aréna, 200 néző. Vezette: Naródi, Novák P.
ÉRD: Zsigmond E. – Pigler 2, Reizinger 7, Németh P. 2, Illés 3, Plesztovits 4 (3), Bernát 3
Csere: Németh Zs. (kapus), Czirják 2, Wágner, Székely, Ágoston
Edző: Oláhné Balog Tünde
FTC: Kőhalmi – Szász-Fejér 5, Szécsi 2 (1), Vernes 4, Ladics 1, Mód 4, Márton 10 (2)
Csere: Zsikó 1, Nagy Lívia 2, Erdélyi, Bánfai 4, Krenner, Nonn
Edző: Kovács Attila

Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–3. 17. p.: 5–10. 20. p.: 9–10. 28. p.: 12–15. 38. p.: 17–18. 42. p.: 17–23. 50. p.: 20–29
Kiállítások: 14, ill. 8 perc (Piros lap: Szécsi, 25. perc)
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/3

Az ÉRD ifjúsági csapatának viszont egy csepp esélye sem volt a Fradi korosztályos együttesével szemben. Maurer Szandráék első góljukat a hetedik percben lőtték, ám addig már kaptak négyet, ezt követően folyamatosan nőtt a különbség, a szünetben 17 volt közte (26–9). A második játékrész még ennél is rosszabb lett, az ÉRD végül 57–18-ra kapott ki.

NB I, ifjúsági, 4. forduló:
ÉRDFTC-Rail Cargo Hungária 1857 (926)
ÉRD Aréna, 80
néző. Vezette: Naródi, Novák P.
ÉRD: Merő – Király R. 5, Kóka 4, Landi 2, Király H., Urbányi 1, Kovács Barbara 1
Csere: Zsigmond A. 1, Berta 2 (1), Csamangó, Guruz 2, Pap
Edző: Maurer Szandra
FTC:
Suba – Bánfai 6, Bártfay 1, Tóth Nikolett 6, Zsiborás 2, Káldy 8, Háfra L. 10
Csere: Hadfi (kapus), Gazsovics 7 (2), Tóth Adél 2, Solt 4, Pastorekova 3, Leitner 8
Edző: Simics Judit

Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4. 12. p.: 2–12. 24. p.: 7–20. 28. p.: 9–24. 38. p.: 9–33. 48. p.: 15–44. 55. p.: 18–50.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2