Megvan a Treff első sikere

Megszerezte első győzelmét a Treff07 SE felnőtt kosárlabda csapata. Az NB II (harmadosztály) Közép ’A’ csoportjában szereplő érdi együttes hazai pályán győzte le 75 – 73-ra a Zuglói Sasokat.

Az NB I/B nyugati csoportjának ötödik fordulójában az MTK Törökbálint harmadik győzelmét könyvelhette el, miután felemás negyedek után húsz ponttal, 93–73-ra győzte le a Bajai Bácska FKE együttesét. A törökbálintiak jól kezdtek, az első tíz percet 26–15-re nyerték, de a következőt 24–18-ra elvesztették. A harmadik negyedet három ponttal hozták, az utolsó játékrészt pedig magabiztosan hozták így sima győzelmet arattak. Az MTK Törökbálintban Szabó Tibor 24, Horváth Kristóf 22 pontig jutott.

NB I/B, Nyugati csoport, 5. forduló:
MTK Törökbálint–Bajai Bácska FKE 93–73 (26–15, 18–24, 21–18, 28–16)

Az NB II (harmadosztály) Közép ’A’ csoportjának harmadik fordulójában a Treff 07 SE megszerezte első győzelmét, miután hazai környezetben ugyan az első három játékrészt elbukta, de mind szoros volt, hiszen az elsőt néggyel, a másodikat kettővel, a harmadikat pedig hárommal vesztette el a Treff a Zuglói Sasok ellen, de az érdiek a negyedik negyedet tizenegy ponttal, 27–16-ra nyerték, ezzel megfordítva és 75–73-ra megnyerve a meccset.

NB II, Közép ’A’ csoport, 3. forduló
Treff 07 SE–Zuglói Sasok 75–73 (16–20, 16–18, 16–19, 27–16)

Az NB II Közép ’B’ csoportjában a Százhalombattai KSE ugyan a középső két játékrészt megnyerte, de ez kevésnek bizonyult a TF SE ellen, hiszen a vendégek az első tíz percet tizenhét ponttal (7–24) hozták, így a battaiak futottak az eredmény után, amelyből a záró felvonásig csak három pontot tudtak faragni, a negyedik negyedet pedig tizenöt ponttal elbukták és összességében 91–62-re kaptak ki hazai pályán.

NB II, Közép ’B’ csoport, 3. forduló
Százhalombattai KSE–TF SE 62–91 (7–24, 20–19, 23–21, 12–27)

A térség csapatai közül az MTK Törökbálint a hatodik fordulóban október 30-án, vasárnap az Alba Fehérvár otthonában lép pályára a másodosztályú pontvadászatban. A Treff a negyedik körben az Újpest-MT otthonában vendégeskedik vasárnap, míg a Budaörsi DSE a harmadik fordulóbeli mérkőzését október 27-én, csütörtökön játssza a MAFC-Martos ellen hazai pályán. A csavar ott van, hogy október 25-én, kedden viszont a Százhalombattai KSE a negyedik körben találkozik a Budaörsi DSE-vel a Százhalombattai Városi Szabadidőközpontban 19 órától.

UTÁNPÓTLÁS

A Pest megyei junior kosárlabda bajnokságban is győzelemnek örülhetett a Treff 07 SE, miután ők is hazai pályán győzték le 62–57-re a KKS együttesét.

A Pest megyei fiú gyermekbajnokságban a Diósdi Sasok rendezőként két vereséget szenvedtek, miután a BKG DSE-től 76–40-re, a Dunaújvárosi Sárkányoktól 69–33-ra kaptak ki.

A Százhalombattai KSE hazai pályán kapott ki a Dunaharaszti MTK-tól 58–48-ra a női felnőtt-junior megyei bajnokságban. Az SZKSE lány gyermek korosztályú csapata két mérkőzésen is pályára lépett a hétvégén. A gödöllői fordulón előbb 63–57-re legyőzték a házigazdát, majd 63–42-re kikaptak a KKS-től.