Megizzasztották az éllovast

Hazai pályán, a Vörösmarty Mihály Gimnázium tornacsarnokában fogadta a listavezető Közgáz SC A csapatát a BKG-VMG DSE férfi kosárlabda együttese az NB II Közép B-csoportjának ötödik fordulójában.

Az érdiek jól kezdtek, s ugyan az első negyedben hárompontos hátrányba kerültek (17–20), de a nagyszünetre ledolgozták a különbséget (34–34). A fordulás után pedig a harmadik tíz percet meg is nyerték egy ponttal, de a hajrát nem bírták, így végül kiélezett találkozón, 80–71-es vereséget szenvedtek a listavezetőtől.

Valaczkay Gábor csapata így öt mérkőzés után egy győzelemmel és négy vereséggel a tizenhat csapatos bajnokság 13. helyén áll. Az érdiek legközelebb november 17-én, szombaton lépnek pályára, amikor a MAFC-Csepel vendégeként méretik meg magukat 18 órától.